Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Tajfun ženoucí se na Japonsko straší pořadatele olympiády. Již podruhé mění program veslařů

Po několika dnech silných dešťů udeřily v Japonsku záplavy. (3. července 2021) foto: Profimedia.cz

Aktualizováno
Nepříznivá předpověď počasí přinutila organizátory olympijských her v Tokiu podruhé změnit program veslařské regaty. S ohledem na očekávaný tajfun Nepartak se nebude závodit ani v úterý, již v pátek byl s předstihem zrušený i pondělní program.
  14:02aktualizováno  25. července 8:47

Drtivá většina Japonců je proti olympiádě, říká odborník. Bojí se prý rizika nákazy i zvyšování daní

Agentura Kjódó v sobotu uvedla, že v úterý by živel mohl dorazit k ostrovu Honšú, kde leží i metropole Tokio. Bouře se podle meteorologů pohybuje 15kilometrovou rychlostí a provází ji vítr o rychlosti 90 kilometrů za hodinu.

Nedělní změny se dotknou i českých reprezentantů. V úterý měli o postup do finále bojovat Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek na dvojskifu lehkých vah, semifinálový program jejich disciplíny byl ale přesunut na středu. Až ve čtvrtek poté nastoupí v semifinále C/D skifař Jan Fleissner.

S ohledem na možné nerovné podmínky byly přeloženy i dva finálové závody, posádky párových čtyřek mužů i žen budou o medaile bojovat až ve středu.

Ostrov Okinawa v minulých dnech zasáhl tajfun In-fa, který se nyní přesouvá přes Východočínské moře. Provází ho silný déšť a na moři vyvolává vysoké vlny. V prefektuře Okinawa se kvůli němu zranilo šest lidí.

Autor:

Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!
Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!

S přístrojem Facial Hydration Refresher 4v1 nebude mít matná a unavená pleť žádnou šanci. O tento zázrak dnes soutěžíme. Jak se můžete zapojit?