17. dubna 2017 16:56 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Konflikt v londýnském klubu skončil rozprášením kyseliny. Popáleno bylo dvanáct lidí

Londýn | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Londýn | foto: Reuters

LONDÝN Nejméně dvanáct lidí utrpělo v noci na pondělí popáleniny poté, co jeden muž rozprášil v londýnském nočním klubu kyselinu zřejmě v důsledku konfliktu mezi dvěma skupinami návštěvníků. Informovala o tom britská média s odvoláním na policii.

Policisté byli podle stanice BBC přivoláni do klubu Mangle E8 hodinu a deset minut po půlnoci místního času (02:10 SELČ). V zařízení bylo v té době na šest set lidí a všichni museli být evakuováni kvůli nebezpečí poleptání dosud neznámou žíravinou.

Dva dvacetiletí mladíci, proti nimž útok směřoval, jsou v nemocnici s vážnými popáleninami, ale jejich stav je stabilní. Deset dalších postižených bylo ošetřeno s menšími poraněními.

„Jediná informace, kterou máme, je, že jde o neznámou žíravou látku použitou uvnitř nočního klubu,“ sdělil podle BBC mluvčí londýnských hasičů přivolaných k zásahu. „Test ukázal, že jde o silně leptavou látku,“ dodal.

Policie uvedla, že zatím nikdo nebyl zatčen a že vyšetřování případu pokračuje. Nic prý však nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o útok nějakého gangu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz