9. července 2019 13:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Američtí mariňáci pašovali nelegální migranty do USA. Pak na sebe vzájemně házeli vinu

Příslušník americké námořní pěchoty (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Příslušník americké námořní pěchoty (ilustrační foto) | foto: ČTK

San Diego (USA) Příslušníci americké námořní pěchoty Bryon Darnell Law a David Javier Salazar-Quintero byli zadrženi v minulém týdnu členy pohraniční stráže při převozu tří nelegálních migrantů. Hlídka je přistihla sedm mil severně od hranic s Mexikem.

O kuriózním zásahu pohraniční stráže informoval server New York Post.

Tři v utajení vezení Mexičané při setkání s pohraničníky potvrdili, že jsou v zemi nelegálně. A že byli přes hranici dopraveni černým autem, které řídil Bryon Law.

Dva ze tří přistěhovalců zároveň mužům zákona sdělili, že plánovali na cestu do USA vynaložit přes 8000 dolarů (necelých 182 tisíc korun). Pravděpodobně by je zaplatili převaděčům. Poté se chtěli usadit v Los Angeles a New Jersey.

Law a Salazar-Quintero společně působili na základně námořní pěchoty Camp Pendleton kousek od San Diega. Při výslechu přiznali, že do země dostali ještě jednoho muže, kterého vyzvedli na stejném místě jako poslední trojici, načež jej odvezli na parkoviště u McDonaldu ve městě Del Mar, kde už na něj čekalo jiné auto.

Vzájemná spolupráce ale zadržením skončila. Při výsleších se oba mariňáci navzájem obviňovali, kdo že za pašování může. Law tvrdil, že obě akce koordinoval jeho kolega, dokonce mu měl slíbit 1000 dolarů za první úspěšné převedení přes hranice. Žádné peníze sice nedostal, nakonec ale měl souhlasit s tím, že si vše vynahradí při druhé akci.

Salazar-Quintero kontroval, že to není pravda a že jej do kriminální činnosti uvrtal jeho kolega.

Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!