Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Moment, kdy se Trump dozvěděl o Bidenově výhře? Novináři ho zachytili při hraní golfu v jeho resortu

Poté se Donald Trump toužebně zadíval na hrací pole, píše britský bulvární list The Daily Mail. foto: ČTK/AP

Virginia/PRAHA - Americký prezident Donald Trump, kterému končí jeho funkční období, si v sobotu vyrazil zahrát golf do svého resortu Trump National Golf Club ve Sterlingu ve státě Virginia. Byl zde ve chvíli, kdy hlavní televizní stanice a americká tisková agentura Associated Press oznámily, že Joe Biden si vítězstvím v Pensylvánii zajistil potřebné hlasy k získání Oválné pracovny v Bílém domě.
  20:45aktualizováno  21:57

Běsnící Trump volal majiteli Fox News Murdochovi, aby vzal zpět informaci o republikánské ztrátě Arizony. Ten odmítl

Následující fotografie ukazují, jak Trump přerušil hru a shromáždil se spolu se třemi neidentifikovanými golfovými partnery, se kterými chvíli o něčem vášnivě diskutoval. Poté se Trump toužebně zadíval na hrací pole, píše britský bulvární list The Daily Mail.

Mezitím, co svět gratuluje Joe Bidenovi ke zvolení novým americkým prezidentem,...
Americký prezident Donald Trump hraje golf na svém hřišti Trump National Golf...

Facebook a Twitter si za boj s dezinformacemi během prezidentských voleb v USA vysloužily pochvalu

 Twitterový účet Donalda Trumpa mlčí. Jeho poslední zde vydaná zpráva byla věta „Vyhrál jsem tyto volby a to s velkým odstupem,“ kterou sociální síť Twitter opatřila poznámkou, že tweet byl zřejmě napsán předtím, než byly vyhlášeny výsledky.

Hlasité mlčení republikánů. Ze strany přichází Trumpovi jen opatrná podpora, jeho synové ji kritizují

Při odjezdu Trump zamával zpoza okna vozidla svým příznivcům, kteří se shromáždili u brány resortu. Dle serveru SkyNews zde byla zhruba stovka skandujících lidí. Muž, který na sobě měl čepici s nápisem „Make America Great Again“, pro server uvedl: „Všechno se to bude ještě vyšetřovat. Ještě to zdaleka neskončilo.“ Server CNN zase uvádí, že se zde sešly desítky odpůrců, někteří s transparenty čítajícími „Jsi vyhozen“. Na sociálních sítích se šíří podobná fotografie Donalda Trumpa přes okénko vozidla, na této má však být údajně zděšen tím, jak se na mnoha místech USA slaví výhra jeho soka.

Trump oznámil tiskovku ve Four Seasons. Místo hotelu byla ale na parkovišti vedle krámku s pornem

Trumpův právník Rudy Giuliani mezitím teatrálním způsobem veřejnosti sdělil, že televizní stanice by neměly rozhodovat volby. Chce podat žalobu kvůli neumožnění dostatečné inspekce ve sčítacích místnostech ze strany republikánů. Více ve videu:

Teprve po několika hodinách se Trump vrátil do Bílého domu. Prezidentskou kolonu cestou sledovaly skupiny lidí a dosluhujícího prezidenta přivítali bučením. Prezident slíbil, že podnikne proti výsledku voleb právní kroky. Aktuální pohled na okolí sídla amerického prezidenta lze sledovat ZDE.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...