Pondělí 1. března 2021svátek má Bedřich 8 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Na Labi v Německu se srazila česká nákladní loď s přívozem, nikdo neutrpěl zranění

Česká loď narazila do německého přívozu na Labi poblíž města Belgern. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká loď narazila do německého přívozu na Labi poblíž města Belgern. | foto: Reprofoto/Youtube:Hartmut Schulze

Berlín V Německu se na Labi srazily česká nákladní loď s přívozem pro auta. Rozhlasová a televizní stanice MDR v pondělí uvedla, že nedělní nehoda se obešla bez zranění. Případ vyšetřuje říční policie, která ještě příčinu kolize neurčila. Sdělila jen, že oba kapitáni byli střízliví.

Incident se stal u městečka Belgern na severu Saska. Na zveřejněném videu je patrné, jak nákladní loď plující po proudu narazila do přívozu, který byl uprostřed řeky. Kapitán přívozu, na jehož palubě byly osobní automobil a dodávka, se zřejmě snažil na poslední chvíli střetu předejít stočením plavidla na bok, srážce ale nezabránil.

Deník Lausitzer Rundschau citoval někdejšího provozovatele přívozu, který stále vypomáhá jako převozník. Ten řekl, že posádka české lodi se pravděpodobně dopustila hned několika chyb, neboť se neohlásila vysílačkou, nevyslala zvukový signál a plula příliš rychle. Úřady ale toto tvrzení nepotvrdily.

List Bild poznamenal, že přívoz je běžně signálem vyrozuměn o tom, že připlouvá nákladní loď, která má v takovém případě přednost. Zda byl takový signál před nehodou vyslán a proč si převozník připlouvající nákladní lodě nevšimnul, jasné podle Bildu není.

Německá média se nicméně shodují v tom, že nehoda jen zázrakem skončila bez zranění. Kdyby nákladní loď naplno narazila do boku přívozu, hrozilo by převrhnutí německého plavidla.

Přívoz byl uzavřen. Při nehodě byla totiž podle provozovatele poškozena hydraulika nájezdové rampy. Z hydraulického systému vytekl na palubu olej, do řeky se ale podle policie nedostal. Převážené vozy na palubě přívozu poškozeny podle MDR nebyly.

Nebojí se říct, že je autistka. A v závodním tahači Aliyyah Koloc láme rekordy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je poněkud jiná, než obvykle bývají její vrstevnice. Je jí šestnáct, přesto se závodním tahačem už po letišti svištěla...

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

Expremiér Sobotka se vrátil do pražských Stodůlek. Pořídil si byt v paneláku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Expremiér Bohuslav Sobotka se v tichosti vrátil z Moravy, kam se uchýlil po odchodu z politiky, do Prahy. Jak zjistila...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!