14. září 2018 15:41 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Na ostrov Lampedusa doplulo v sedmi motorových člunech 184 migrantů. Neprojdou, říká Salvini

Člun s africkými uprchlíky, obklopený italskou pobřežní stráží | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Člun s africkými uprchlíky, obklopený italskou pobřežní stráží | foto: Reuters

ŘÍM/VALETTA Na italský ostrov Lampedusa v pátek na sedmi motorových člunech připlulo 184 migrantů. Napsal to deník La Repubblica. Na jejich přítomnost v maltských vodách upozornil ve čtvrtek italský ministr vnitra Matteo Salvini, který na facebooku zveřejnil fotografii jednoho z člunů. V příspěvku napsal, že nedovolí, aby se běženci dostali do Itálie, a Maltu požádal, aby čluny zadržela.

Maltský premiér Joseph Muscat ale požadavek svého italského protějšku odmítl. Uvedl, že lodě nepotřebují pomoc, jen proplouvají maltskými vodami a Valletta je nezadrží.

„Malta už poněkolikáté přehrála problém na Itálii,“ reagoval podle zdrojů z ministerstva vnitra Salvini. Resort nyní pracuje na „inovativním a efektivním vyřešení“ nastalé situace. 

Zvažuje, že migranty, kteří se v pátek vylodili na Lampeduse, promptně navrátí do Tuniska charterovým letem a hledá způsob, jak urychlit identifikaci migrantů.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz