Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Postřelená kongresmanka otevřela oči a hýbe se. Je to zázrak, říkají lékaři

Svět

  21:55
TUCSON - Postřelená demokratická poslankyně Sněmovny reprezentantů Gabrielle Giffordsová otevřela obě oči, hýbe končetinami a komunikuje s rodinou a přáteli. Lékaři hovoří o zázraku, uvedla agentura AP.

Gabrielle Giffordsová foto: Reuters

Giffordsová, která zastupuje již ve třetím volebním období Arizonu, byla postřelena v sobotu na mítinku před nákupním centrem v Tucsonu. Útočník Jared Lee Loughner zabil při incidentu šest lidí a dalších 14 bylo zraněno. V současné době je ve vazbě.

Dalším krokem bude pokus o posazení
Stav Giffordsové se pravděpodobně díky neočekávanému množství podnětů od velkého počtu známých lidí v jejím okolí výrazně zlepšil, uvedli ošetřující lékaři. Předpokládají, že Giffordsová přežije, i když dobu její rekonvalescence lze těžko odhadnout. Dalším krokem bude odstranění dýchacího přístroje a pokus pacientku posadit, uvedl ošetřující lékař Peter Rhee, který působil v Iráku a Afghánistánu.

Lékařská zpráva byla zveřejněna den poté, co Tucson navštívil prezident Barack Obama. Při vzpomínkové bohoslužbě vyzval k solidaritě s oběťmi sobotního útoku a prosil Američany, aby jejich památku uctili tím, že Spojené státy se stanou lepší zemí. Obama překvapil shromáždění zmínkou, že Giffordová poprvé otevřela oči po jeho návštěvě v nemocnici. VÍCE ČTĚTE ZDE

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat