Sobota 22. února 2020svátek má Petr 10 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Putin kvůli nové vládě zkrátil návštěvu Izraele na jeden den. Místní mu vyšli vstříc

Ruský prezident Vladimir Putin přednáší poselství o stavu země. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský prezident Vladimir Putin přednáší poselství o stavu země. | foto: Reuters

Jeruzalém Ruský prezident Vladimir Putin zkrátil plánovanou dvoudenní návštěvu Izraele na jeden den. S odkazem na Putinova mluvčího Jurije Ušakova to ve středu napsala agentura TASS. Důvodem zkrácení cesty je podle něj situace kolem obnovení ruské vlády.

Mluvčí Kremlu označil 23. leden, kdy Putin do Izraele přiletí, za mimořádně „nabitý“ den. „Původně byla návštěva plánována jako dvoudenní, ale v souvislosti se situací kolem obnovení naší vlády jsme se rozhodli tuto cestu zkrátit. Vykonáme ji za jeden den,“ řekl Ušakov.

Podle jeho slov izraelská strana rozhodnutí přijala s pochopením. Všechny základní akce spojené s návštěvou se totiž podařilo natěsnat do jednoho dne. Putin se pouze nestihne zúčastnit slavnostní večeře, kterou ve středu pro všechny zahraniční účastníky pořádá izraelský prezident Reuven Rivlin.

Ruský prezident se má v Izraeli zúčastnit vzpomínkové akce k uctění památky obětí holokaustu a k 75. výročí osvobození nacistického vyhlazovacího tábora v Osvětimi. Kvůli svému intenzivnímu programu podle Ušakova nebude mít čas na žádná setkání, tedy ani s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Ruská vláda v čele s předsedou Dmitrijem Medveděvem podala 15. ledna demisi. Den poté Putin se souhlasem dolní komory parlamentu jmenoval novým premiérem Michaila Mišustina. Celou vládu pak jmenoval tento týden v úterý.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.