7. dubna 2019 19:57 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Pytlák chtěl zabít vzácného nosorožce. Udupal ho slon a poté sežrali lvi

Lev jihoafrický. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lev jihoafrický. | foto: Wikipedia

PRAHA Skupina pytláků se vydala do Krugerova národního parku v Jižní Africe ulovit vzácného nosorožce. Místo lupu ale jeden z nich přišel o život. Udupal ho slon a jeho tělo poté sežrala smečka lvů.

O tragédii podle BBC informovali rodinu usmrceného muže pytláci, kteří se útoku zvířat vyhnuli. Příbuzní ihned kontaktovali správce rezervace a požádali o vydání těla. 

Zástupci nejstaršího národního parku v Africe po třech dnech pátrání mohli rodině předat pouze lovcovu lebku a zbytky kalhot. Šetření totiž prokázala, že po smrtelném útoku slonů tělo muže sežrala smečka lvů.

1,3 milionu korun za kilo rohu

„Nelegální návštěva Krugerova národního parku není příliš moudrá. Hrozí zde obrovské nebezpečí, což tento incident dokázal,“ vzkázal ředitel. Přidal i upřímnou soustrast rodině.

Oblast na severovýchodě Jižní Afriky čelí častým nájezdům pytláků, kteří si nejčastěji touží odvést ceněné rohy nosorožců. Ty se na černém trhu běžně prodávají po kilogramech za cenu vyšší než 1,3 milionu korun, zejména pak na asijský trh.

V sobotu bylo v Hong Kongu zadrženo největší množství nosorožčích rohů za posledních pět let v přepočtu za bezmála 50 milionů korun.

Najdete na Lidovky.cz