23. prosince 2017 7:17 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Útočník z Melbourne byl obviněn z 18 pokusů o vraždu, prý byl psychicky nemocný

Policie uzavřela místo tragédie - Bourke Street. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie uzavřela místo tragédie - Bourke Street. | foto: Reuters

MELBOURNE Muž, který najel terénním vozem do davu v centru australského města Melbourne, byl v sobotu obviněn z 18 pokusů o vraždu a ohrožení života jedné osoby, uvedl server BBC. Dvaatřicetiletý Australan afghánského původu je podle policie duševně nemocný. Kromě obvinění soud nařídil rovněž jeho psychologické vyšetření. Útok zřejmě nebyl teroristickým činem.

Podle policie obžalovaný najel s vozem SUV do davu úmyslně. Hospitalizováno muselo být 18 lidí. Většina je stále v nemocničním ošetření a tři zranění zůstávají v kritickém stavu. Devět ze zraněných pochází z ciziny, jsou mezi nimi občané Jižní Koreje, Irska, Číny, Indie, Itálie a Venezuely.

Přestože zatím nebyly zjištěny žádné spojitosti útočníka s terorismem, policie zvýšila bezpečnostní opatření.

V lednu najel v centru Melbourne do davu řidič, kterého pronásledovala policie poté, co napadl svého bratra. Čtyři lidi zabil na místě, další dva lidé podlehli později svým zraněním. Podle policie ani tehdy nešlo o teroristický útok, přesto však byla po této události v australských městech zpřísněna bezpečnostní opatření na pěších zónách.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz