10. října 2018 8:42, aktualizováno  9:39 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Německu zatkli muže obviněného z vraždy bulharské novinářky. Má shodu DNA se vzorkem z místa činu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
V Bulharsku byla zavražděna investigativní novinářka regionální televize TVN... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Bulharsku byla zavražděna investigativní novinářka regionální televize TVN... | foto: Reuters

Sofia  V Německu byl v úterý pozdě večer zatčen muž z Bulharska, který je podezřelý v souvislosti s vraždou bulharské novinářky Viktorije Marinovové. Z tohoto zločinu už byl také obviněn. Řekli to ve středu v Sofii ministr vnitra Mladen Marinov a generální prokurátor Sotir Cacarov. Podrobnosti kolem zadržení ale nesdělili. Tělo novinářky se našlo v sobotu v severobulharském městě Ruse.

Marinov řekl, že existuje shoda DNA zadrženého s biologickým vzorkem z místa činu. Podle ministra, jehož citovala bulharská média, je zadrženým jednadvacetiletý Severin Krasimirov z Ruse, který je policii z minulosti už znám. Kriminální záznam má z roku 2017 v souvislosti s krádežemi barevných kovů.

Krasimirov byl v souvislosti se sobotním zločinem už obviněn ze dvou trestných činů - ze znásilnění a z vraždy, řekl Cacarov. Dodal, že pachateli za to hrozí trest odnětí svobody v délce do dvaceti let nebo doživotí.

Cacarov rovněž zopakoval, byť obezřetně, dosavadní předpoklad vyšetřovatelů, že pravděpodobnost souvislosti vraždy Marinovové s její novinářskou prací je malá. „V současné etapě nemohu tvrdit, že vražda Viktorije Marinovové byla spáchána kvůli její profesionální činnosti,“ řekl prokurátor. Nicméně hned dodal: „Všechny verze se prověřují.“

V Bulharsku zavraždili třicetiletou novinářku Viktoriji Marinovovou.
Lidé zapalují svíčky, aby uctili památku zavražděné bulharské novinářky...

„Dosud zjištěné důkazy naznačují, že šlo o spontánní útok na oběť motivovaný sexuálním násilím. Způsobená zranění, která měla za následek smrt Viktorije Marinovové, jsou svou povahou mimořádně brutální a těžká,“ řekl dále Cacarov. V této souvislosti také poznamenal, že Krasimirov trénoval box a že v době, než byl zločin spáchán, vypil velké množství alkoholu. Bydlel také v domě sousedícím s bydlištěm novinářky.

Marinovová pracovala pro regionální televizi TVN v Ruse. Byla mimo jiné moderátorkou investigativního pořadu, který upozorňoval na korupci a podvody například s fondy EU. Jejím posledním příspěvkem byl rozhovor s bulharským a rumunským novinářem, kteří spolupracovali při zkoumání korupční aféry odhalující tunelování unijních fondů bulharskou společností GP.

V úterý policie zadržela v Ruse v souvislosti se smrtí Marinovové jiného muže, rumunského občana ukrajinského původu. První informace o tom, že tento muž je z vraždy podezřelý, později ministerstvo vnitra upřesnilo, že byl jen zadržen na 24 hodin a prověřuje se jeho alibi na dobu vraždy. Ve středu o tomto člověku zatím žádné informace zveřejněny nebyly.

ČTK
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz