Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

X Æ prošlo, A-12 kalifornské úřady nepovolily. Elon Musk musel přejmenovat své dítě

Svět

  14:47
LOS ANGELES/ PRAHA - Řada Američanů sledující život americké smetánky již dospěla do momentu, že tuší, jak napsat jméno dítěte Elona Muska X Æ A-12. Miliardář a jeho partnerka zpěvačka Grimes, vlastním jménem Claire Boucherová, ale nakonec museli své dítě přejmenovat. Na výslovnosti se přitom neshodují ani rodiče.

Šéf Tesly Elon Musk uznal svoji chybu při nadměrné automatizaci výroby elektromobilu. foto: REUTERS/Joe Skipper

Podle zákonů amerického státu Kalifornie mohou křestní jména obsahovat pouze 26 písmen anglické abecedy a není tedy možné, aby obsahovalo číslovky. A ani děti miliardářů nejsou výjimky. 

Letadlo CIA, nebo jenom ‚Ash‘? Uživatelé Twitteru hádají význam jména potomka miliardáře Muska

V neděli zpěvačka oznámila změnu jména dítěte, učinila tak v odpovědi na dotaz jednoho ze svých fanoušků na sociální síti Instagram. Muskovo šesté dítě se nakonec bude jmenovat „X Æ A-Xii“. Podle Muskovy partnerky dokonce jméno za použití římských číslic „vypadá lépe“.

Spekulace se dlouho vedly i kolem významu jména. Jako první s vysvětlením přišel magazín Forbes Podle jeho autorů je jméno kódem pro „X Ash Archangel“, protože písmeno „Æ“ se v angličtině jmenuje „ash“ a „Archangel“ byl interním kódovým označením pro letadlo A-12 používané CIA. Rodiče však tyto informace nepotvrdili.

Jejich fanoušci si tak museli počkat několik dní, než kanadská zpěvačka na sociálních sítích vysvětlila, že „X“ ve jméně má význam „neznámé proměnné“, „Æ“ má v mnoha jazycích význam „láska“ a zároveň je elfským přepisem zkratky „AI“ používané pro označení umělé inteligence. Pro úřady problematické „A-12“ je pak označením zmiňovaného letounu, který mají Musk a Grimes rádi.

Podle Elona Muska se však jméno vyslovuje jinak, než tvrdí jeho partnerka. Podle Grimes mají lidé vyslovovat „Æ“ jako Ejáj, zatímco Musk v rozhovoru pro podcast Joea Rogana uvedl, že svému dítěti říká Ash (Eš). X Æ A-Xii je prvním dítětem dvaatřicetileté zpěvačky a osmačtyřicetiletého miliardáře. Musk má již dalších pět dětí z prvního manželství – dvojčata Griffina a Xaviera a trojčata Damia, Saxona a Kai.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...

Mohlo by vás zajímat