29. srpna 2017 11:27 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Trpí i zvířata. Lidé před bouří zachraňují i své čtyřnohé mazlíčky

Muž zachytává malého psíka, kterého zachránili před bouří v Texasu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž zachytává malého psíka, kterého zachránili před bouří v Texasu. | foto: ČTK

HOUSTON Evakuace lidí před bouří Harvey je v plném proudu. Ženy, muži a děti se ale nesnaží zachránit jen sebe. Do bezpečí prchají i se svými čtyřnohými mazlíčky, jak dokazuje mnoho fotografií z postižených oblastí.

Nejen psa Otise, křížence německého ovčáka, který se rozhodl zachránit s pytlem granulí v tlamě a jehož fotka obletěla sociální sítě, postihl hurikán Harvey (jeho příběh zde). Společně s ním čelí záplavám i tisíce dalších zvířat. Zejména psy se snaží zachraňovat jejich majitelé, kteří prchají do bezpečí. Útočiště jim nabízí třeba provizorní nouzové ubytovny.

Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) navíc Harvey nepoleví ani v úterý, a záchranářské práce tak budou nadále pokračovat. Středisko ve svém prohlášení uvedlo, že „katastrofální a život ohrožující záplavy“ potrvají. Varování se týká Texasu a Louisiany, ale podle NHC dopad pocítí i lidé v pobřežních oblastech Mississippi a Alabamy. Také tam silně prší.

Lidovky.cz, dvDaniela Vlčková

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz