Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Automobilce BMW vzrostl prodej na rekord, dařilo se i Volkswagenu

Ekonomika

  6:30
FRANKFURT/WOLFSBURG - Německému výrobci luxusních aut BMW vzrostl v únoru odbyt vozů BMW, Mini a Rolls-Royce o 5,6 procenta a dosáhl nového rekordu. Skupina měla vyšší prodej v Číně, který pomohl vyrovnat propad v Evropě a v USA. Zvýšení odbytu osobních aut své vlajkové značky VW v únoru zaznamenala i největší evropská automobilka Volkswagen.

Nové BMW má elegantní bílou barvu. foto: Reuters

Zákazníci se stali majiteli 407.600 těchto nových vozů, což je o 1,5 procenta více než před rokem. Společnost BMW, která je největším výrobcem luxusních automobilů na světě, v únoru dodala skoro 141.100 nových vozů. V Číně skupině prodej vzrostl o více než 29 procent. V Evropě, která se zotavuje z dopadů úvěrové krize, se ale odbyt snížil o 1,5 procenta.

Nejenom BMW. Také Mini a Rolls-Royce

BMW kromě aut stejnojmenné značky prodává i vozy dceřiných britských značek Mini a Rolls-Royce. Dodávky modelů Mini minulý měsíc klesly o skoro 14 procent. Automobilka se teď chystá spustit novou generaci těchto aut. Do prodeje by podle agentury Reuters měla jít v polovině tohoto měsíce.

Volkswagenu stouply dodávky osobních aut VW na evropských trh za první dva měsíce letošního roku o skoro šest procent. V Číně automobilka v lednu a v únoru předala o 11,6 procenta víc vozů této značky než před rokem. V Rusku jí ale odbyt za toto období klesl o 11 procent, což firma vysvětlila náročnou situací na trhu.

"Ačkoli situace na některých trzích byla občas složitá, značka Volkswagen Passenger Cars se v prvních dvou měsících roku nadále vyvíjela dobře," sdělil člen představenstva Christian Klingler, který je ve firmě zodpovědný za prodej.

Volkswagen, jehož součástí je i česká Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem aut na světě. Součástí koncernu Volkswagen jsou i značky Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini či Seat. Předloni firma převzala výrobce sportovních vozů Porsche.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!