17. ledna 2019 11:54 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

VIDEO: Co může způsobit sníh na autě? Protijedoucímu vozu ‚rozstřelil‘ přední okno, řidiče těsně minul

Kus ledu, který u Jičína odletěl z jedoucí dodávky a rozbil přední sklo... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kus ledu, který u Jičína odletěl z jedoucí dodávky a rozbil přední sklo... | foto: Policie ČRReprofoto

JIČÍN/PRAHA O velikém štěstí může hovořit řidič osobního automobilu, který v úterý ráno cestoval po obchvatu královéhradeckého Jičína. Za jízdy mu předním oknem prolétl kus zmrzlého sněhu z protijedoucí dodávky, který se zastavil až v zadní části vozu. Šofér zraněn nebyl. Viníka incidentu policie hledá.

K události došlo v úterý 15. ledna kolem deváté hodiny ranní. Jednapadesátiletý řidič vozu Škoda Octavia zrovna směřoval po silnici I. třídy číslo 16,35 ve směru od Mladé Boleslavi na Úlibice. Ve stejnou dobu proti němu jela dodávka značky Peugeot, z níž odlétl kus zmrzlého sněhu.

„Led ze střechy spadl přímo na čelní sklo osobního vozu a skončil mimo jiné až u zadního skla u úložného prostoru,“ informoval jičínský policejní mluvčí Aleš Brendl. Řidič octavie podle něj naštěstí zraněn nebyl. Celková škoda byla vyčíslena na částku 70 tisíc korun.

Šofér dodávky si patrně před jízdou neočistil vozidlo, jak mu ukládá zákon. Za takové provinění běžně hrozí bloková pokuta až dva tisíce korun. Policisté totožnost řidiče prozatím neznají. Obracejí se proto na veřejnost, aby v případě jakýchkoliv informací o něm či o události kontaktovali dopravní policii. Podněty mohu lidé zasílat na bezplatnou telefonní linku 158 nebo přímo na dopravní inspektorát na telefonní číslo 974 533 250.

Podle statistik řeší policisté v jičínském okrese během zimy přibližně deset dopravních nehod, které souvisejí s neočištěným vozidlem.

rsaRobert Sattler

Najdete na Lidovky.cz