26. července 2012 12:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Unipetrol se propadl do ztráty 959 milionů korun

Unipetrol (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Unipetrol (ilustrační foto) | foto: www.unipetrol.cz

PRAHA Petrochemický holding Unipetrol se v pololetí propadl do ztráty 959 milionů korun, když ve stejném období loňského roku vytvořil čistý zisk 463 milionu korun.

Tržby firmy se meziročně zvýšily o 7,2 procenta na téměř 53 miliard korun. Společnost o tom informovala na svých webových stránkách. Ve druhém čtvrtletí letošního roku Unipetrol prohloubil ztrátu na 598 milionů korun, v loňském 2. čtvrtletí hospodařil se ztrátou milion korun.

ČTĚTE TAKÉ:

Tržby firmy se ve 2. čtvrtletí meziročně zvýšily o 4,5 procenta na 27,1 miliardy korun. Unipetrol se zaměřuje na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a petrochemickou výrobu.

V roce 2005 se společnost stala součástí polské skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina patří v ČR k nejvýznamnějším společnostem z hlediska obratu.

Lidovky.cz, ČTK

Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace
Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace

Hledala způsob, jak propojit učení s pohybem a naučit děti jazyk nenásilnou formou. Tereza Dědková založila před 4 lety projekt Little Bubbles, ve kterém spojila tři velké vášně: jógu, angličtinu a práci s dětmi. Jak to funguje a pro koho jsou Bublinky vhodné?