Pondělí 28. září 2020Den české státnosti 4 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Nepozornost tvůrců seriálu z 20. let: plastová lahev i antény

Plastová lahev překazila záběr ze seriálu Panství Downton. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plastová lahev překazila záběr ze seriálu Panství Downton. | foto: Youtube

LONDÝN Producenti nové série úspěšného britského televizního seriálu Panství Downton se nechali nachytat. Na fotografii propagující výpravnou kostýmovou podívanou z předválečných let se objevila za zády dvou hrdinů plastová lahev na vodu. Stanice BBC uvedla, že fanoušci s orlím zrakem na věc upozornili, když se snímek začal šířit na Instagramu.

Pár představovaný Hughem Bonnevilleem a Laurou Carmichaelovou stojí v slavnostním večerním oblečení před mramorovým krbem, na jehož římse je kromě zdobených drahocenných váz a džbánů vidět inkriminovaná láhev. Ve Velké Británii se balená voda začala prodávat až v 60. letech, více než 30 let po období, v němž se seriál odehrává.

Jedna z fanynek nabídla produkci, která nechala snímek rychle stáhnout, nápad, jak si zachovat tvář. Hlavními hrdiny seriálu jsou členové klanu Crawleyů a fanynka navrhla zápletku, podle níž Crawleyové "zjevně vynalezli plastové lahve na vodu, což jim umožnilo financovat své panství".

ČTĚTE TAKÉ

Tvůrci seriálu nemají podobný problém poprvé, byť k nim patří expert Alastair Bruce, jehož úkolem je kontrolovat historickou přesnost scén. Jenomže už v minulých dílech se v záběrech objevily televizní antény, dvojité žluté čáry na silnicích nebo moderní skleník. Pozorní diváci si také stěžovali na podivný slovník dialogů, který zahrnuje zjevně slangové výrazy ze 60. let typu "jdi se bodnout".

Autor Julian Fellowes však dílo hájí a trvá na tom, že je přesné. "Problémy dělají lidé, kteří si nejsou jistí sami sebou a myslí si, že poukážou-li na nedostatky v programu, dodává jim to výjimečnost," řekl.

Nová série epizod se začne vysílat v Británii v září a bude prý v lehčím duchu než ta loňská, v níž zemřel jeden z hrdinů.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...