5. června 2012 15:00 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Začínají letní výprodeje. Zlevňuje i nábytek a sportovní potřeby

Sleva, výprodej | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sleva, výprodej | foto: Jakub Hněvkovský, Lidové noviny

PRAHA Obchodníci tento týden zahajují letní výprodeje a sezonní zboží postupně zlevní o desítky procent. Levněji lidé nakoupí nejen jarní a letní oblečení, ale také například sportovní potřeby či nábytek. Letní slevy tradičně potrvají několik týdnů a jejich výše postupně poroste.

Letní výprodej ve středu zahájí značkové obchody v pražském outletovém centru Fashion Arena, které po celý rok prodávají zboží za ceny nejméně o 30 procent nižší než v běžné prodejní síti. "Více než dvouměsíční výprodeje slibují úsporu ve výši až 80 procent z původních cen," sdělila Iva Janovská z outletového centra Fashion Arena.

ČTĚTE TAKÉ:

V polovině června odstartuje letní výprodej také síť obchodů s módou C&A, která ceny jarní a letní kolekce oblečení v první vlně sníží až o 50 procent. "Slevy budou stejně masivní jako loni. Připravenu máme jejich novou prezentaci," uvedla mluvčí prodejen C&A Monika Žilková. Obchodní domy s nábytkem Ikea zahájení letního výprodeje naplánovaly na 21. června.

Padesátiprocentní slevy napříč sortimentem

"Slevy budou dosahovat až 50 procent a zboží bude napříč sortimentem," řekl mluvčí společnosti Ikea ČR Petr Chadraba. Letní slevy v červnu podle informací zahájí také velké obchodní řetězce, které ale kvůli konkurenci podrobnosti o slevách zatím tají.

Počasí letos podle obchodníků prodeji jarního a letního sortimentu přálo, takže se nebude opakovat situace z předloňska, kdy chladné a deštivé jaro výrazně zvýšilo nabídku zboží ve výprodejích.

Letní slevy zahajují dříve, v červenci nemá kdo nakupovat

V uplynulých letech tuzemští obchodníci letní slevy zahajovali stále dříve, a kopírovali tak situaci v západní Evropě, kde mají tyto akce dlouholetou tradici. Časný začátek výprodejů prosazují v Evropě velké obchodní domy, které argumentují tím, že počátkem července se už velká města vylidní a není komu prodávat.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

"Sezonní výprodejová akce Cenový trhák je u našich zákazníků velmi oblíbená, a to jak z hlediska výrazné úspory při nákupech, tak i díky délce trvání. Tradičně již začínáme na začátku června, aby zákazníci měli šanci výhodně si nakoupit ještě před letní dovolenou a prázdninami," podotkla Janovská.

Lidovky.cz, ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.