Pátek 13. prosince 2019svátek má Lucie -3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
6. srpna 2013 18:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Prestižní průvodce označil Olomouc za skrytý poklad

Olomouc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Olomouc | foto: Shutterstock

Olomouc se druhý rok po sobě zařadila mezi prvních deset míst, která stojí v Evropě za návštěvu. Mezi elitu ji zařadil prestižní turistický průvodce Lonely Planet. I toto doporučení může stát za faktem, že více než třetinu návštěvníků moravské metropole tvoří cizinci.

Stejně jako loni byla Olomouc vyhodnocena jako jedno z deseti evropských míst, jež stojí za to navštívit. Průvodce Lonely Planet, který Olomouc doporučuje v souvislosti s návštěvou celé Moravy, o tomto krajském městě hovoří jako o malé Praze.

V průvodci se také dočtěte, že z hlediska turistiky se jedná o jedno z nějméně doceněných míst v Česku. Na mapě turistických cílů v našem státě má přitom Olomouc již řadu let svou důležitou pozici, o čemž svědčí i počet návštěvníků.

ČTĚTE TAKÉ:

"Počet turistů můžeme doložit na základě statistiky návštěvnosti našeho informačního centra. Během června tohoto roku nás navštívilo přes 15 tisíc osob. Více než 6 tisíc z nich byli zahraniční turisté. Doporučení Lonely Planet samozřejmě mohla mít vliv na rozhodnutí mnohých cestovatelů. Domnívám se, že motivují především mladší generace," říká Jitka Lučanová, vedoucí oddělení Informační centrum Olomouc.

"To, že se o našem městě během dvou let psalo v uvedeném průvodci, dokazuje, že si získává mezi zahraničními návštěvníky oblibu,“ dodává Lučanová.

Olomouc

Olomouc

Nejvíce zahraničních turistů, kteří Olomouc navštíví, pochází ze Slovenska a z Polska. Město je vyhledávaným cílem také německy a anglicky hovořících návštěvníků. Stále častěji sem zavítají i rusky mluvící turisté, mezi něž vedle Rusů patří také občané pobaltských států. Návštěvnost této skupiny každoročně vzrůstá. Statistiky Informačního centra Olomouc zaznamenávají taktéž vyšší procento návštěvníků z asijských států. Zmínka v turistickém průvodci Lonely Planet může být velmi dobře využívána k propagaci města, jeho služeb i jednotlivých turistických cílů.

"Statutární město Olomouc stejně jako Informační centrum Olomouc se snaží doporučení Lonely Planet využívat ve svých kampaních. Informace o tomto průvodci předáváme také všem provozovatelům ubytovacích zařízení a dalších služeb. Další postup je už na nich,“ dodává Jitka Lučanová.

apeAlena Pecháčková
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...