Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Čechova Chelsea vyhořela v Římě

PRAHA Fotbalisté Barcelony a Sportingu Lisabon si jako první zajistili účast v osmifinále Ligy mistrů. Ve čtvrtém kole základní fáze stačila Barceloně k jistotě remíza 1:1 s Basilejí, Sporting udolal ve stejné skupině C po výsledku 1:0 Šachtar Doněck. Atlétiku Madrid utekla jistota postupu v páté minutě nastaveného času na hřišti Liverpoolu kvůli sporné penaltě. Své postupovém plány musela odsunout také Chelsea, která prohrála v Římě 1:3.

Barcelona měla v duelu proti Basileji velkou převahu, ale na vedoucí gól se pořádně nadřela. Ujala se totiž až šestnáctá střela směrem k soupeřově brance, klíčový okamžik jednoznačného utkání měl na svědomí Argentinec Messi. Osm minut před koncem sice hosté díky Derydiokovi vyrovnali, ale vývoj ve skupině Kataláncům nahrával natolik, že postup mohli slavit již včera.

Atlético i bez zraněného Tomáše Ujfalušiho málem dokázalo zvládnout náročný zápas na půdě Liverpoolu a nakonec ho o plný bodový zisk připravili švédští rozhodčí, kteří nařídili v páté minutě nastaveného času spornou penaltu, kterou Gerrard jistě proměnil.

Chelsea sice byla před zápasem v Římě velkým favoritem, ale na prohru 1:3 bude chtít rychle zapomenout. V závěru navíc londýnský klub přišel o vyloučeného Deka, celý zápas odchytal Petr Čech. V druhém duelu skupiny A Kluž prohrála doma 1:2 s Bordeaux.

Skupina A: AS Řím - Chelsea 3:1 (48. a 58.