31. srpna 2012 19:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Církevní restituce z nás dělají voly, zlobí se Janek Ledecký a sepsal petici

Hudebník Janek Ledecký. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hudebník Janek Ledecký. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Zpěvák, původním povoláním právník, Janek Ledecký se velmi ostře opřel do právě schvalovaného zákona o církevních restitucích. Připadají mu velmi nespravedlivé.

Navíc mu vadí, že se za navrácení majetku církvím nedávno veřejně postavila řada jeho kolegů v čele s Lucií Bílou či Dagmar Havlovou.

ČTĚTE TAKÉ:


"Po návratu z dovolené se mi dostalo do ruky hysterické prohlášení českých osobností v čele s Luckou Bílou a Dášou Havlovou. Normálně na takový pitomosti nereaguju. Ale tentokrát jsem musel," uvedl Ledecký, který zdůraznil, že si narozdíl od svých kolegů schvalovaný zákon podrobně přečetl.

Vadí mu také to, že se množství majetku, který má stát vrátit církvi, za posledních dvacet let znásobilo. "A to nezmiňuju ty drobné bonusy, které z ostatních restituentů dělají úplné voly. Například to, že jsou církve osvobozené od daně z prodeje takto nabytého majetku.
Anebo třeba – jen tak pro příklad – že Apoštolská církev s necelými pěti tisíci členy dostane 1 056 336 374,- (ano přes jednu miliardu korun) a to přes to, že byla zaregistrována až v roce 1989," uvedl Ledecký.

Populární zpěvák se dokonce rozhodl sepsat petici s názvem Výzva okrádaných. V ní sepsal argumenty proti restitucím a vyzývá parlament, aby navracení majetku církvím zamítl.


aniMiloslav Janík

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.