22. ledna 2017 11:16 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie evakuovala 300 lidí z lyžařského areálu v Ostružné. Hlášenou bombu nenašla

Policie- ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie- ilustrační | foto: Lidovky.cz

OSTRUŽNÉ NA JESENICKU Policisté a hasiči v neděli ráno kvůli anonymnímu oznámení o uložení bomb v lyžařském areálu v Ostružné na Jesenicku evakuovali ze střediska 300 lidí. Lidé museli odejít i z chat a dalších objektů v areálu, řekla v neděli policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policisté areál prohledávali od rána do 14:00, žádnou bombu však nenašli, sdělila policejní mluvčí Irena Urbánková. V areálu museli zkontrolovat mimo jiné několik kilometrů sjezdovek a několik budov.

Policisté po neznámém oznamovateli pátrají. „V této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na pět let. Zjišťují také výši škody, která jednotlivým subjektům vznikla,“ uvedla mluvčí.

„Do opatření bylo nasazeno 25 policistů včetně policejního psovoda z Olomouckého a Pardubického kraje se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání výbušnin, deset hasičů Hasičského záchranného sboru z Jeseníku a dvou členů Horské služby,“ uvedla mluvčí.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz