Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Komorous bude hledat závislé děti

Česko

  18:29
PRAHA - "Lovec drogových dealerů" Jiří Komorous bude po odchodu od policie hledat drogově závislé děti. Se svým přítelem podnikatelem Jaroslavem Soukupem hodlá tento projekt rozjet od začátku března.

Odcházející šéf Národní protidrogové brigády Jiří Komorous. foto: Hynek GlosLidové noviny

Odcházející šéf Národní protidrogové centrály Jiří Komorous hodlá se známým podnikatelem Jaroslavem Soukupem založit něco na způsob detektivní agentury se specifickou náplní činnosti.

Komorous, kterého od prvního února ve funkci nahradí jeho dosavadní náměstek Jakub Frydrych, ČTK řekl, že agentura se bude zabývat publikační činností a má mít také svůj program s názvem Vypátrej a zachraň. "Bude se zaměřovat na děti a mladistvé, kteří mají problém s drogami," vysvětlil Komorous.

Podnikatel Jaroslav Soukup potvrdil Lidovým novinám, že projekt s Komourousem vzniká. "Jiří Komorous je můj dlouholetý přítel a spolupráci připravujeme,“ řekl. Dodal, že nová agentura bude produktem další ze skupiny jeho firem – Médea Security. Ta by vedle provozování fitness centra a boxerského týmu měla zaštítit i nové aktivity na poli boje proti drogám.

"Půjde o komerční službu vyhledávání dětí, které jsou závislé na drogách. Oslovovat ji mají rodiče, které s dětmi ztratili kontakt,“ odpověděl na dotaz, jak bude Komorousův projekt financován. Doplnil, že v budoucnu nevylučuje účast na grantových řízeních, která se takovou problematikou zabývají.

Soukupova firma Médea patří k největším hráčům na trhu zadávání reklamy do médií. Její práce využívá kromě firem i většina politických stran.

Nové působení spojí Jiřího Komorouse vedle Soukupa také s českým reprezentantem v boxu Ondřejem Pálou a sedminásobným mistrem světa v kickboxu Bělorusem Andrejem Krivoručkem, kteří jsou spolupodílníci Médea Security. Bělorus připravuje nejlepší tuzemskou supertěžkou váhu Pálu v posledních měsících na vytoužený zápas s ruským obrem Nikolajem Valujevem, jenž nedávno obhájil titul mistra světa.

Jiří Komorous byl nejdéle sloužící šéf celostátního policejního útvaru. V čele útvaru detektivů bojujících proti překupníkům drog byl od roku 1993.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat