• Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Diskuze

Lékaři očekávají nával. Kvůli poplatkům

Zavedení regulačních poplatků za návštěvy lékaře a vystavené recepty zaplní v posledních měsících roku ordinace praktických lékařů a nejspíš i ambulantních specialistů. Pacienti vedení snahou „ušetřit nějakou korunu“ budou na lékaře tlačit, aby jim předepsali léky do zásoby, případně je ještě objednali na odkládané vyšetření.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

havran

7. 9. 2007 14:45
re

Špatně jste to pochopil. Panuje totiž nejasnost, kolik balení může lékař na 1 recept napsat. Někteří totiž tvrdí, že existuje omezení na 3 balení, já sám si to nemyslím, ale kdo ví, zda to v nějaké vyhlášce není omezeno.:-)

0 0
možnosti

havran

7. 9. 2007 14:46
Re: re

Pardon - jde o odpověď na spodní text.;-P

0 0
možnosti

devil

7. 9. 2007 11:49
Kolik leku...

tak doktori chteji vedet, kolik toho maji predepsat. co to je za blbost? predse se predepisuje podle nemoci a ne podle toho co si rekne pacient - chci 100 paralenu, dej mi je nebo bude zle - tak tak daleko snad jeste nejsme.

btw. vsadim boty, ze spousta lidi co si chodi predepisovat paralen ani netusi, kolik tech 10 tablet co dostanou ve skutecnosti stoji. bezna cena v lekarne kolem 10-15 Kc a k tomu pripocist konzultaci u lekare, kterou proplati pojistovna - a hned jsme na nekolika stovkach. fuj.

0 0
možnosti

Milrena

7. 9. 2007 10:30
Mnoho povyku

Platby u lékaře vyvolávají mnoho povyku pro nic. Jdu k lékaři jen tehdy, když potřebuji. Když budu předpokládat návštěvu jednou za měsíc, tedy 12x ročně, a to je myslím hodně, je to 360,-Kč. Což není zase tak velká suma. O platbě za recept si netroufám soudit. Nedávno stál přede mnou v lékárně člověk, který měl 9 receptů. Nevím, zda jen pro sebe nebo celou rodinu. Pokud to měl jen pro sebe, jako laik nemohu konstatovat, zda byl tak velmi nemocný, zdy skutečně všechny ty léky potřeboval.  Pokud ano, pak by v tomto případě   finační dopad platby za recept byl. 

Ale dělat si zásoby léků je nesmysl. Z článku mám dojem, jako by lékaři pacienty vyzývali k návštěvě svých ordinaci. 8-o

0 0
možnosti

pertinax

7. 9. 2007 9:34
Jó holenkové, šetřit se musí.

Špidlův ekonomický zákon ZDROJE JSOU nějak nefunguje, čerpání peněz z Evropské Unie také pokulhává, protože jaksi neumíme správně čerpat. Takže nám vláda vymyslela, mimo jiná zdražování, také reformu zdravotnictví. Uvažování pánů Menge a Něttime je zhruba následující. 1) Zdravotnictví a důchody nás stojí příšerné peníze.  2) Nejvíce těchto peněz prošustrují staří lidé protože jsou více nemocní a pobírají důchody. 3) Takže zdražíme zdravotní péči a důchody zvedneme jen tak, aby to s bídou pokrylo zdražení potravin, tepla, elektřiny, vody, plynu, atd. atd. - 4) Hodně starých lidí tedy bude mít peníze buď na doktora a léky, nebo na přijatelnou životní úroveň, ne však na oboje. 5) Jak při nedostatečné zdravotní péči tak i při snížení základní životní úrovně lze tady u této části populace očekávat vyšší úmrtnost. 6) Tímto snížením počtů neproduktivních členů naší společnosti se podstatně sníží náklady nejen na zdravotní péči, ale i na důchody, které se nebudou muset vyplácet zemřelým. 7) Protože by zvýšená úmrtnost, zejména v prvních fázích , mohla nepřímo snížit čisté úspory vygenerované touto reformou, zruší se pohřebné.

0 0
možnosti