2. ledna 2007 19:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie zatkla mladíka, který zřejmě přejel dívku

David Skalkoš je podezřelý, že 28.prosince srazil a smrtelně zranil na přechodu v Kladně-Rozdělově čtrnáctiletou dívku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Skalkoš je podezřelý, že 28.prosince srazil a smrtelně zranil na přechodu v Kladně-Rozdělově čtrnáctiletou dívku. | foto: ČTK

PRAHA/KLADNO Policie dnes na ruzyňském letišti zatkla jednadvacetiletého mladíka, kterého podezřívá, že minulý týden na přechodu v Kladně zabil čtrnáctiletou dívku. Kladenská policie odpoledne muže obvinila z ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci, řekla její mluvčí Jana Šteinerová.

"V současné době se nachází v policejní cele," uvedla. Podle mluvčí obviněný řidič z Anglie přicestoval dobrovolně pravidelnou linkou bez doprovodu policie.

Nehoda se stala ve čtvrtek kolem 14:50 ve Vítězné ulici poblíž čerpací stanice Shell. Dívka přecházela silnici v místě přechodu pro chodce spolu s kamarádkou, jež vyvázla bez zranění. Řidič, David Skalkoš, jenž z místa nehody ujel, později odletěl do Velké Británie.

Český státní zástupce vydal 29. prosince souhlas s jeho zadržením a do pátrání se zapojila britská policie.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz