Neděle 29. května 2022, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rada: Musíme pracovat na odvaze

Česko

PRAHA Jeho tým má za sebou lopotné africké dobrodružství. Reprezentační trenér Petr Rada (50) si i tak bezbrankovou remízu z Maroka nemohl vynachválit. „Byla to správná volba, na kvalifikaci nás soupeř připravil ve všech směrech,“ pochvaloval si.

* Jak byste s odstupem zhodnotil remízové utkání v Casablance?

Potvrdilo se, co jsem celou dobu říkal. Spousta lidí znevažovala kvalitu Maroka, ale pro nás byl nejtěžším zápasem poslední doby.

* A co se průběhu týče...

Začátek byl oboustranně opatrný. Směrem dopředu jsme byli málo odvážní a nedokázali si vytvořit pořádné šance. Po vystřídání několika hráčů se výkon sice zlepšil, přesto nemohu být úplně spokojený. Hlavně v závěru bylo Maroko mnohem nebezpečnější.

* Čím to je, že týmu chybí větší odvaha při přechodu do útoku?

Nemáme teď k dispozici ofenzivní hráče, jako jsou Tomáš Rosický, Radek Šírl nebo Libor Sionko. Ti totiž zásobují útočníky kolmými přihrávkami za obranu. Musíme na tom pracovat.

* Jakým způsobem?

Samo se to nezlepší. Musíme si rozebrat videa a říct si, jak lépe řešit konkrétní situace. Až přijde kvalifikace, hráči budou lépe připravení a budou mít odehráno více zápasů. Navíc už snad budou k dispozici zkušenější záložníci, kteří mají ofenzivu zažitou.

* Matějovský na vás dojem pravděpodobně neudělal...

Dlouho jsme ho neviděli, proto jsem rád, že s námi byl. Po jednom reprezentačním srazu ho nemohu zatracovat. Bylo ale vidět, že mu chybí herní praxe.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby
Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby

Hledáme 50 maminek, které se svými děťátky vyzkouší přírodní dětskou kosmetiku a vlhčené ubrousky Linteo Baby. Šance testovat je vysoká, stačí se...