Rosický dostal přestřelku k 29. narozeninám

LONDÝN Lepší dárek si ani Tomáš Rosický nemohl přát. Český fotbalový reprezentant včera oslavil devětadvacáté narozeniny vítězstvím londýnského Arsenalu 6:2 v duelu 8. kola anglické ligy s Blackburnem. Oslavenec se sice gólu i přes několik slibných šancí nedočkal, na přestřelce se však podílel alespoň asistencí u gólu Cesca Fábregase na 4:2.

ISTANBUL Série neporazitelnosti fotbalistů Galatasaraye Istanbul v této sezoně skončila. Tým českého reprezentanta Milana Baroše nenašel přemožitele 15 zápasů, než včera nečekaně v turecké lize padl na hřišti Ankaragücü. Domácí sice byli dlouho horším týmem, ale v závěrečných sedmi minutách zápasu se třikrát prosadili a zvítězili 3:0. Galatasaray se po výborném úvodu sezony trochu zadrhl a již tři zápasy nevyhrál. Po dvou remízách 1:1 však tentokrát vyšel střelecky naprázdno a nic na tom nezměnil ani Baroš, který nenavázal na svých 14 podzimních gólů.

AMSTERODAM Český fotbalový útočník Michal Papadopulos zajistil Heerenveenu v zápase s Venlo alespoň bod, když v poslední minutě vyrovnal na 1:1. Připsal si tak svůj druhý gól v nizozemské lize. Heerenveenu se příliš nedaří, z devíti zápasů pětkrát neskóroval a připsal si i pět porážek. Ztrátě bodů byl blízko i včera, když dvě minuty před koncem inkasoval. Pak se však prosadil Papadopulos.