Straka obral Spartu o body

Letenští ztratili další body, ve včerejším duelu v Českých Budějovicích zachránili remízu až v závěru

ČESKÉ BUDĚJOVICE Kouč František Straka byl deset minut od velkého triumfu. Ještě v 80. minutě s Českými Budějovicemi sahal po výhře nad Spartou. Klubem svého srdce, ale také klubem, se kterým se před třemi lety rozešel ve zlém.

O radost připravil Jihočechy vyrovnávací brankou střídající útočník Miroslav Slepička.

„K výhře jsme sice neměli daleko, ale nakonec musíme přiznat, že to byla spravedlivá remíza,“ prohlásil po utkání Straka.

Jeho protějšek Michal Bílek souhlasil. „Bylo to vyrovnané utkání. My jsme soupeře pouštěli zbytečně do rychlých kombinací, z nichž pramenilo nebezpečí,“ konstatoval Bílek, jehož pozice je hodně nejistá. Letenští očividně zabředávají do krize, v posledních pěti zápasech získali pouhé čtyři body. „Přijeli jsme vyhrát, bod v naší situaci je málo,“ přiznal Bílek.

Do smíchu nebylo ani jeho svěřencům. „Náskok Slavie zase narostl, což není příjemné. Takovéto zápasy bychom ale měli dotáhnout do tří bodů, jenže nepodáváme ideální výkony. A čím víc chceme, tím hůře se s tím na hřišti vyrovnáváme,“ připustil trápení sparťanský kapitán Zdeněk Pospěch.

Pražané i bez distancovaných kapitána Tomáše Řepky a Pavla Horvátha a dalších zraněných, měli v úvodním dějství více ze hry, ve finální fázi byli ale jaloví. Výjimkou byl závar před domácí brankou v 45. minutě, kdy Libor Došek nastřelil gólmana Kučeru.

Po přestávce aktivita sparťanů o poznání poklesla. Hned v úvodních vteřinách druhého poločasu se ve velké šanci zjevil útočník Václav Mrkvička, brankář Tomáš Poštulka mu ale včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a vytěsnil jeho střelu na roh.

Slepičku gól netěšil

Krátce nato už ale domácí zvedali ruce nad hlavu. Černého dělovku z přímého kopu ve zdi lehce tečoval Sylvestre a Poštulka už nestačil zareagovat.

Hosté se pak nadechli k náporu, Jihočechy zachránil brankář Pavel Kučera, který bravurně zneškodnil hlavičku Doška po rohovém kopu. Na dorážku náhradníka Slepičky byl ale krátký. „Střelu Pospěcha jsem vyrazil špičkami prstů a míč spadl nešťastně přímo přede mě, kde stál Slepička. Možná byla chyba, že tam nestál i některý obránce,“ litoval brankář.

Slepička zachránil sparťanům bod, gól jej ale příliš netěšil. „Byl bych spokojen, jen pokud by znamenal vítězství.“

České Budějovice 1 Sparta Praha 1

Branky: 50. Černý - 77. Slepička. Rozhodčí: Jech - Kordula, Goňa. ŽK: Horejš -Kolář, Kladrubský. Diváci: 4624. Poločas: 0:0. České Budějovice: Kučera - Peroutka, Horejš, Hunal (60. Homoláč), Žižka - Plocek, Vozábal, Hílek, Černý - Radzinevičius, Mrkvička (60. Renan). Sparta: Poštulka - Pospěch, Brezinský, Kadlec, Zabavník (64. Matušovič) - Kolář (46. Sylvestre), Kisel (77. Slepička), Kladrubský, Limberský - Kulič, Došek.

HRDINA KOLA Petr DROBISZ. Brankář Sigmy Olomouc chytil životní formu, už 405 minut nedostal gól. Především díky němu si Hanáci v sobotu připsali vítězství nad Teplicemi. Při místy až drtivém tlaku Severočechů ve druhém poločase dokázal zlikvidovat tři obrovské příležitosti. Zuby si na Drobiszovi vylámal i reprezentační útočník Martin Fenin.

PŘÍŠTÍ KOLO Dohrávka 10. kola , dnes 17.15: Mladá Boleslav - Slovan Liberec (ČT2). Sobota 27. října, 17.00: Sparta Praha - SK Kladno, Tescoma Zlín - FK Jablonec. Neděle 28. října, 14.30: Bohemians 1905 - SIAD Most, 15.00: Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc, 17.00: 1. FC Brno - České Budějovice, FK Teplice - Viktoria Žižkov, 20.15: Baník Ostrava - Mladá Boleslav (ČT4). Pondělí 29. října, 17.15: Slovan Liberec - Slavia Praha (ČT2).