UDÁLOST KOLA

Pražská Slavia vyhrála poprvé od konce října

Fotbalisté Slavie okusili po pěti zápasech chuť vítězství. Tři body si překvapivě vezou z Liberce, kde vyhráli i díky premiérové brance navrátilce Zbyňka Pospěcha 2:0. Liberec přitom nedokázali porazit v předchozích třech letech.

„Vyšla nám taktika a za výhru v naší nelehké situaci jsme moc rádi,“ pochvaloval si trenér Pražanů Michal Petrouš, jehož tým si vítěznou euforii prožil naposledy 24. října po duelu s Českými Budějovicemi. To v Liberci panují po úvodních dvou kolech velké rozpaky. Ani jeden bod a hrozivé skóre 0:5.

„Ten následující týden bude hodně krušný, abychom se z toho oklepali. Navíc do Příbrami jedeme bez potrestaného Nezmara, což je nepříjemná ztráta,“ posteskl si po zápase trenér Severočechů Petr Rada.

PŘÍŠTÍ KOLO

Dnešní dohrávka: 17.30 Olomouc - Ostrava (ČT4).

Pátek 11. března: 20.15 Brno -Olomouc (Nova Sport).

Sobota 12. března: 16.00 Příbram - Liberec, 17.20 Plzeň -Sparta Praha (ČT4).

Neděle 13. března: 15.00 Jablonec - Hradec Králové, České Budějovice - Bohemians 1905, Ústí nad Labem - Slovácko, 17.00 Slavia Praha - Teplice (Sport2). Pondělí 14. března: 18.00 Ostrava - Mladá Boleslav (ČT4).

Sparta Praha 1 FK Příbram 0

Branka: 58. Zeman. Rozhodčí: Bílek -Dobrovolný, Marek. ŽK: Abena - Videgla. M. Štochl. Diváci: 9882. Poločas: 0:0.

Sparta: Blažek - Kušnír, Zápotočný, Brabec, Pamič - Kerič (69. Sionko), Vacek, Abena, Matějovský, Zeman (74. Podaný) - Kweuke.

Příbram: Hruška - Tarczal, Ricka, J. Štochl, Nohýnek - Klesa, T. Pilík, Videgla (74. Wágner), Koukal - Huňa (83. P. Pilík), M. Štochl.

1. FC Slovácko 2 Viktoria Plzeň 2

Branky: 34. Mezlík, 67. Valenta - 1. Bakoš, 83. Jiráček. Rozhodčí: Mikel - Gallo, Moudrý. ŽK: Fujerik, Kordula, Valenta - Rajtoral, Jiráček. Diváci: 5012. Poločas: 1:1.

Slovácko: Filipko - Kuncl, Mezlík, Košút, Reinberk - Fujerik, Kordula (76. V. Valenta), J. Valenta, Volešák - Ondřejka (79. Cissé), Švancara (88. Szmek).

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Neuwirth, Bystroň, Limberský - Ďuriš, Kolář, Horváth, Trapp, Rezek (90. Brezinský) - Bakoš (58. Jiráček).

Slovan Liberec 0 Slavia Praha 2

Branky: 23. Pospěch, 71. Koreš. Rozhodčí: Adámek - Handlíř, Čecháček. ŽK: Nezmar - Koreš, Pospěch, Hora. Diváci: 5760. Poločas: 0:1.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Fleišman - Dočkal (46. Hadaščok), Gecov, Papoušek, Štajner, Breznaník (71. Vlasko) - Nezmar (84. Vojta).

Slavia: Vaniak - Dostál, Čelůstka, Hubáček, Trubila (82. Vomáčka) - Koreš (86. Milutinovič), Janda, Jarolím, Kisel, Hora - Pospěch (62. Zákostelský).

Hradec Králové 2 České Budějovice 0

Branky: 54. Fischer z pen., 72. Dvořák. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Wilczek. ŽK: Chleboun - Čirkin, Laštovka. ČK: 57. Čirkin. Diváci: 5115. Poločas: 0:0.

Hradec: Zich - Pávek, Chleboun, Kasálek - Fischer, Hochmeister, Klapka, Poděbradský - Mišinský (58. Pilař), Dvořák (82. Rezek), Černý (88. Pokorný).

Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Lengyel, Vulin - Nitrianský (88. Mezlík), Černák, Otepka, Čirkin - Ondrášek (70. Timm), Pecka (68. Stráský).

FK Teplice 2 Ústí nad Labem 1

Branky: 26. Vondrášek, 82. Mahmutovič - 53. Krbeček. Rozhodčí: L. Kovařík -Tacina, Lakomý. ŽK: Dreksa, Doležal (oba Ústí). Poločas: 1:0.

Teplice: Slavík - Vidlička, Smejkal, Matula, Rosa - Verbíř, Čajič, Vachoušek (76. Došek), Mareš - Vondrášek (68. Mahmutovič), Melunovič (54. Lácha).

Ústí n. L.: Vorel - Polák, Dreksa, Valenta, Dvořák - Doležal, Vrtělka, Martykán, Volek (80. Lamešič) - Krbeček, Veverka (70. Džuban).

Mladá Boleslav 5 Zbrojovka Brno 0

Branky: 7. vlastní Hamouz, 27. Kulič, 49. Mendy, 53. Procházka, 81. Chramosta. Rozhodčí: Jech - Slavík, Santarius. Diváci: 4023. Poločas: 2:0.

M. Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Mendy (67. Dimutsos), Procházka, Kúdela, Fabián - Kulič (76. Řezníček), Chramosta (87. Schubert).

Brno: Bureš - Pernica, Simerský, Mitrovič, Hamouz - Valenta (31. Brdarovski), Rýdel, Borek (78. Dostálek), Folprecht (54. Kalabiška) - Došek, Rabušic.