Sobota 4. dubna 2020svátek má Ivana 11 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman se vrátil zpět do Prahy. První cesta vedla k zemanovcům

Miloš Zeman se vrací do Prahy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman se vrací do Prahy. | foto: ČTK

PRAHA Budoucí prezident Miloš Zeman ukončil svůj odpočinek na Vysočině. Z Nového Veselí na Žďársku, kde odpočíval po prezidentské volbě, odjel do Prahy. V hlavním městě se zúčastnil jednání celorepublikového předsednictva Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ), jejímž je čestným předsedou.

"Pokud jde o mě, tak já jenom poděkuji za podporu, které se mně dostalo. Protože člověk má slušně poděkovat těm, kdo ho podpořili," řekl čekajícím novinářům na jednání předsednictva. Na další otázky neodpověděl. Ještě na Vysočině prohlásil, že zemanovcům nebude nabízet žádné "trafiky".

Poté, co o víkendu vyhrál druhé kolo prezidentské volby, strávil Zeman tři dny ve svém domě v Novém Veselí, kde prý hlavně spal a četl.

Na příští týden Zeman plánuje neformální setkání s předsedy všech parlamentních stran. "Budu se samozřejmě s nimi radit i o vztahu prezidenta jak k vládním, tak k opozičním stranám," řekl před odjezdem z Vysočiny.

Dnes a v pátek Zeman zřejmě bude se svým týmem plánovat přebírání prezidentského úřadu. Novinářům potvrdil, že se v pátek setká s vedoucími pracovníky Kanceláře prezidenta republiky a Správy Pražského hradu. Řešit bude například detaily březnové inaugurace či stěhování na Hrad. Ladit se též bude role první dámy Ivany Zemanové a dcery Kateřiny.

Stále není vyřešena Zemanova státní ochranka a to, jakým způsobem se bude podílet na chránění hlavy státu. Zeman dnes uvedl, že pro dceru ochranku nežádá, ale mohla by o ni prý požádat sama, kdyby měla obavy, že ji někdo bude obtěžovat. "Ale nebudu na nikoho naléhat, aby jí tato ochrana byla poskytnuta," dodal.

Tým budoucího prezidenta rovněž v následujících dnech dohodne schůzku s končícím prezidentem Václavem Klausem, která se bude konat nejdřív příští týden.

,
Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!