Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zeman začal novou kampaň ostře: Schwarzenberg hlasoval pro vyšší DPH

Česko

  17:08
PRAHA - Ani vítěz prvního kola Miloš Zeman nezaváhal a hned svůj úvodní povolební projev využil k přímému útoku na svého protikandidáta - Karla Schwarzenberga. Zacílil hlavně na jedno: Schwarzenberg je členem současné nepopulární vlády a též předsedá straně, ve které je i ještě méně populární ministr financí Miroslav Kalousek.

Miloš Zeman dorazil do volebního štábu foto: ČTK

Zeman nezaváhal a na tiskové konferenci reagoval na slovní výpad, který na jeho účet jen pár minut před tím pronesl Karel Schwarzenberg. Ten ho označil za reprezentanta minulosti. Zeman to přijal. Dodal však, že on Schwarzenberga považuje naopak za "muže přítomnosti".

ČTĚTE VÍCE:

A následně ho prezentoval jako politika, který je spojený se současnou nepopulární politikou vlády Petra Nečase.

"Jako ministr, jako první místopředseda Nečasovy vlády a jako poslanec hlasoval pro zvýšení daní na potraviny a léky. Hlasoval pro důchodovou reformu. Hlasoval pro církevní restituce," vyjmenoval Zeman politická rozhodnutí Schwarzenberga z poslední doby. A poté jízlivě dodal. "Ano, pan Schwarzenberg  je mužem přítomnosti."

Růže Kalousek

Zeman také zdůraznil, že jeho protikandidát je šéfem strany TOP 09, jejímž prvním místopředsedou je ministr financí Miroslav Kalousek. Podle Zemana je proto Schwarzenberg zodpovědný za reformy, které ministr financí prosazuje.

"Jak řekl Saint-Exupéry, každý má odpovědnost za svoji růži. Pan Schwarzenberg má nepochybně odpovědnost za Miroslava Kalouska," uvedl Zeman.

Vše o prezidentské volbě

Jak dopadly volby?

Co řekli vítězové

Reakce poražených

Momenty voleb

Volbu prezidenta jsme sledovali online. Reportáž najdete ZDE.

Ve fotografiích

Miloš Zeman s dcerou ve volební štábu.

Pokud si chcete prohlédnout fotogalerii, klikněte na obrázek.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Grafton Recruitment Praha
SENIOR FRONT-END DEVELOPER, 100% home office

Grafton Recruitment Praha
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 60 000 - 90 000 Kč

Mohlo by vás zajímat