4. ledna 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚Nemůžu být na dvou místech zároveň.‘ Villeneuve odmítl Bonda kvůli nové verzi Duny

Daniel Craig jako James Bond ve filmu Spectre. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniel Craig jako James Bond ve filmu Spectre. | foto: Reprofoto

LOS ANGELES Režisér Denis Villeneuve odmítl natočení nové bondovky s Danielem Craigem. Upsal se nové verzi legendární Duny na motivy knižní ságy Franka Herberta. Zatím bezejmenná bondovka půjde do kin 8. listopadu 2019.

Francouzský režisér Denis Villeneuve se do historie kinematografie zapsal hlavně v posledních třech letech. Za tu dobu si na konto připsal tři velkofilmy - drama Sicario (2015), oscarové Příchozí (2016) a sci-fi Blade Runner 2049 (2017). 

Režírovat film o Bondovi je pomyslným znakem prestiže, stejně jako je pro herečky prestižní objevit se agentovi po boku v roli Bondgirl.  Producentka filmové série o Bondovi, Barbara Broccoliová, Denise Villeneuvea s nabídkou na natočení nové bondovky oslovila. Režisér se nakonec ale rozhodl dát přednost natočení nové verze kultovního filmu Duna. 

Opět nezničitelný. James Bond (Daniel Craig) překonal traumata a funguje znovu...
Spectre. Z natáčení.

„Rád bych do toho šel. Myslím si, že Daniel Craig je výborný herec, ale před několika měsíci jsem se zaslíbil Duně. Nejsem někdo, kdo by porušil své slovo,“ vysvětloval Villeneuve v rozhovoru pro web Screen Daily

„Nemohl jsem odolat, když mi studio Legendary nabídlo Dunu na stříbrném podnose. Duna byla můj vysněný projekt celých třicet let, jak jsem mohl říct ne?“ popisuje Villeneuve nabídku, která se nedá odmítnout. „Bonda bych si chtěl také natočit, ale nemůžu být na dvou místech zároveň. Musím se soustředit,“ dodává. 

Nový a zatím bezejmenný film o agentovi s povolením zabíjet byl ohlášen na 8. listopadu 2019. Jisté je zatím akorát to, že Jamesem Bondem se stane znovu Daniel Craig. 

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)