9. července 2016 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Zima konečně přišla. Hra o trůny ale přijde později a bude kratší

Královna Daenerys má problémy (Emilia Clarkeová). Hra o trůny - šestá série. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Královna Daenerys má problémy (Emilia Clarkeová). Hra o trůny - šestá série. | foto: HBO

LOS ANGELES / PRAHA Bývalý vládce Zimohradu Ned Stark před tím varoval už od začátku první série. Konec šesté série populárního seriálu Hra o trůny mu dal konečně za pravdu. Zima přišla. Kvůli tomu se ale vysílání sedmé série v roce 2017 zřejmě zpozdí, klidně i o několik měsíců.

Server Variety citoval televizní tvůrce série Davida Benioffa and D.B. Weisse, že kvůli příchodu zimy se musí změnit i natáčecí podmínky. Dosažení pocitu mrazivého Západozemí tak posune natáčení i v oblastech, které jinak zobrazují slunečná a horká města a vesnice Sedmi království.

Na otázku, zda se sedmá série vrátí v tradičním dubnovém termínu, odpověděli producenti, že přesné datum ještě neznají. „Pravděpodobně to bude o něco později. Na konci minulé série jsme řekli, že je zima tady. To znamená, že slunečné počasí se nám už nehodí. I na slunných místech, kde natáčíme, potřebujeme chmurné a ‚šedé‘ počasí.“

Seriál se natáčí mj. v Irsku, Chorvatsku, Maroku, Španělsku či na Islandu. Televize HBO nechtěla termín vysílání další série komentovat. Termín začátku vysílání šesté série (24. duben 2016) byl oznámen také až v lednu 2016.

Bývalá otrokyně Missandei (Nathalie Emmanuelová) se ocitla bez své královny. ...
Emilia Clarkeová, nejvíce sexy žena roku 2015 podle časopisu Esquire.

Další smutnou zprávou, s kterou se musí desítky milionů fanoušků série vycházející z knih George R. R. Martina, po celém světě smiřovat je fakt, že zbývající dvě série už nenabídnou obvyklých 2x10 dílů. Benioff a Weiss naznačili, že seriálu zbývá už jen posledních 13-15 epizod.

Tomu nasvědčuje i informace HBO, že sedmou sérii budou točit pouze čtyři režiséři. Poslední tři roky se přitom vystřídalo během každé sezony pět režisérů, každý měl na na starosti dvě epizody.

givVojtěch Gibiš

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.