19. července 2018 6:25 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Nejmladší ‚self-made‘ miliardářka? Lidé kritizují americký Forbes

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Kylie Jenner | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kylie Jenner | foto: Kylie Jenner Twitter

Praha Minulý týden magazín Forbes zveřejnil žebříček šedesáti amerických miliardářek, které se o své jmění zasloužily samy. Do žebříčku Forbes zahrnul i Kylie Jennerovou, dvacetiletou americkou kosmetickou magnátku a modelku, která by se dokonce mohla stát nejmladší miliardářkou, která se o to zasloužila sama, na světe. Její aktuální jmění je odhadované na přibližně 900 milionů dolarů (20 miliard korun) a Jennerové tak chybí necelých sto tisíc dolarů. Na zbývající peníze se dokonce začali lidé skládat ve veřejné sbírce, jiní ale mezitím diskutují, jestli lze u Jennerové vůbec říct, že se o své jmění zasloužila sama.

Kylie Jennnerová je totiž členkou americké rodiny Kardashian-Jennerů, která je velmi bohatá a velmi známá. Jedna z uživatelek Twitteru mimo jiné uvedla, že: „Nazvat Kylie Jennerovou „self-made“ miliardářkou je jako tvrdit, že jste uvařili polévku, protože jste otevřeli plechovku a ohřáli jí.“

11.července 2018 v 16:53, příspěvek archivován: 18.července 2018 v 11:45

calling kylie jenner a ‘self-made billionaire’ is like claiming you made soup from scratch because you opened a can and reheated it.

Mluvčí amerického magazínu Forbes pro CNN uvedla, že jsou si plně vědomi, že uvnitř pojmu „Self-made“ jsou lidé, na které tento pojem sedí více než na jiné. „Ano, Kylie pochází z bohaté rodiny a zviditelnila se díky ní, ale svoji společnost vlastní sama a je hodnocena na základě příjmů, kterých sama dosáhla, a na základě hodnoty společnosti, kterou založila,“ uvedla pro CNN.

11.července 2018 v 18:31, příspěvek archivován: 18.července 2018 v 11:45

Calling Kylie Jenner self-made without acknowledging anywhere the incredible headstart she had is what allows people to turn around and look at poor people and ask them why they haven’t become billionaires yet. Her story is not inspiring or motivating for anyone https://t.co/YMnTSzHlKP

Své sestry se zastala i Kim Kardashinová Westová. „Vážně to nechápu, protože ona je ‚self-made‘, všichni jsme. Já, Kylie ani nikdo jiný z našich sourozenců se nikdy nespoléhal na naše rodiče v ničem jiném než v radách. Nikdo nepracuje tvrději než moje sestry a matka,“ uvedla Kardashianová v rozhovoru pro Refinery29

 Na 100 milionů dolarů, které Jennerové chybí do titulu nejmladší miliardářky se lidé skládají ve veřejné kampani na serveru GoFundMe. Za 6 dní vybrali přes 2 tisíce dolarů (přibližně 40 000 korun). Většina z dárců přitom přispívá zhruba pěti dolary (asi 100 korun).

Kylie Jennerová je dvacetiletá návrhářka, modelka a kosmetická magnátka, která se proslavila zejména v televizní reality show „Keeping Up with the Kardashians“. V roce 2016 patřila mezi deset nejsledovanějších lidí na Instagramu, aktuálně ji sleduje přes 111 milionů uživatelů. Magazín Forbes ji dokonce označil jako třetí nejlépe placenou celebritu za poslední rok, předstihl ji jen bývalý americký profesionální boxer Floyd Mayweather a americký herec George Clooney.

  • 0Diskuse
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.