22. října 2015 15:44 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

ZVĚŘINA: Má zatýkat policisty Šlachta nebo generální inspekce?

Robert Šlachta, ředitel protimafiánského policejního útvaru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Robert Šlachta, ředitel protimafiánského policejního útvaru | foto: MAFRA - Michal Sváček

Zatýkání generální inspekce v útvaru vedeném Robertem Šlachtou asi ni kdo ne může označit a priori z a protiprávní. Generální inspekce má zatýkání policistů v popisu práce.

Jiná je otázka, zda nesledujeme i nějakou formu pomsty či odvety vůči útvaru, který před rovným týdnem prestiž generální inspekce takřka fatálně poškodil.

Může včerejší „válka policajtů“ být jen viditelným pokračováním boje o vliv uvnitř policie? Pravděpodobně. Skončí střet dvou prestižních útvarů nějakou čistkou v generální inspekci? Velmi pravděpodobně.

Důvěra v policii je po takových událostech samozřejmě velice nízká, ale může být ještě nižší. Platí-li teze, kterou nám předestírá útvar vedený panem Šlachtou, pak je v každém kraji jeden Langer a čistka má pokračovat. I kdyby politici nakrásně generální inspekci pozítří rozmetali, zůstává otázka, zda má její moc náležet právě tomu, kdo se sám přihlásil. Politický zásah je tu žádoucí.

Martin Zvěřina

Autor

Martin Zvěřinamartin.zverina@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz