25. března 2010 19:31 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

ŠTINDL: Tolerantní Topolánek aneb Jak kontext přetéká

Předseda ODS Mirek Topolánek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda ODS Mirek Topolánek. | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Základní metoda novinářské práce je, pokud byste to náhodou nevěděli, jezdit tramvají a čekat, co se stane. Nejčastěji se stane to, že si člověk poté, co vystoupí, sáhne do kapsy a najde tam něco, co tam dříve nebylo. Mně se to přihodilo tento týden – našel jsem tam obálku s intsrukcí: Poslechněte si to, vzkazuje vám to Široko. V obálce byla páska se záznamen neformální besedy Mirka Topolánka s redaktory měsíčníku Život a pes. Prodávám, jak jsem koupil.

…(nesrozumitelné)...(bodrý smích)... Dobrej foťák, ukaž to... No jo, spoušť. Hele, pěknou spoušť tady máte (bodrý smích). Tak jo, chlapi, popojedem, ne?

ŽaP: Vy a pes. Co k tomu můžete říct?

MT: Víte, já psa respektuju. Dovopravdy ho respektuju. Já už jako dítě, když jsem koukal na televizi, tak mě vždycky víc zajímal Šaryk než ty čtyři polský sráči z nějakýho tanku. Respekt k psovi je prostě přirozená součást mýho života. Vždycky jsem měl mezi psama hodně kamarádů. Párkrát jsem přespal v psí boudě, když bylo zle. Opakuju nemám s tím problém, jsme v tom dost tolerantní. Jasně, když se mi nějakej vydělá před dveře baráku, tak bych mu nejradši nakopal prdel., ale to snad každej.

Ale řeknu vám jednu věc, vono to ani tak není věc toho psa. Tam jde vo ty páníčky, vo ty paničky, ty by měl někdo pořádně zřezat, ale v týhle zemi plný zbabělců si na ně stejně nikdo netroufne. Dávaj si ráno budíky, aby s těma svejma miláčkama stihli vobesrat celý město a jsou v pohodě, každej před nima radši zaleze. Kromě mě, samozřejmě, ale mě sežere všechen čas ta moje zasraná strana. Strašlivej spolek kreténů, když už jsme u toho.

ŽaP: Takže jste tolerantní.

MT: To si teda pište, že jsem tolerantní. Tolerance je pro mě tak samozřejmá, jako že dejchám kyslík. Taky teda dejchám dusík, ale ten zas vydechuju, takže se to nepočítá. Víte v týhle zemi vám každej bude povídat, jak je tolerantní. Ale to jsou jenom takový kecy. Melou vo toleranci a přitom se jim ještě huba leskne od psího sádla. Víte třeba, že Paroubek žere psy? Ne? Jasně, že nevíte, protože tohle do novin nikdo nenapíše. Já mám každej den za zadkem tři novináře, odposlouchávaj mi telefon, sleduje mě helikoptéra...

Už tě někdy sledovala helikoptéra? To  neutečeš, ani kdyby ses posral, člověče. A Jirka Paroubek si zatím v klidu žere psy a Tvrdík mu je marinuje. Proto je taky po volbách všechny dá na řetěz, aby je moh líp sežrat. Vždyť von se s tím ani netají, proč by se taky tajil, když ho kvůli tomu volej. Naslibuje psí paštiku do každý rodiny a počítá, jak mu naskakujou procenta. Protože v týhle zemi chce každej žrát psy, akorát to nepřizná. Sakum pikum s chlupama, obojkem i psí známkou. Tomuhle my chceme zabránit, tomu musíme zabránit, protože tak temnou prdel jste ještě neviděli, jako je ta, do který spadneme, když socani vyhrajou.

ŽaP: Chtěl bych se vrátit k tomu incidentu, když jste na výroční výstavě psů, řekl o vítězce, že takovouhle čubku, byste nenechal ani...

MT: Neser, říkám ti, neser. Takhle to děláte vždycky, vy novináři, vytrháváte věci z kontextu. Vy totiž ten kontext ani nejste schopný vnímat. Jenomže von je všude, ten kontext. Koukneš z vokna – samej kontext, nedáš si bacha a kontext ti přetejká ti z hajzlu. Vy z toho všeho, z celýho toho kontextu vytrhnete jednu věc. A že prej čubka. Ale o tom zkurvenci, co mě tam celou dobu vytáčel vo tom už nenapíše nikdo. A to nemluvim vo tý muzice, co tam hrála – stupnice na sračkometru normálně stržená. Ale proč vo tom psát, to radši uděláme z Topolánka sprosťáka že jo, to si lidi rádi přečtou. To jim ten chleba s psím sádlem po ránu bude hned chutnat líp.

ŽaP: Děkujeme za návštěvu.

MT: V pohodě chlapi, máte to nahraný jo? Abyste si pak třeba nezačali něco vymejšlet, kujóni (bodrý smích). Hlavně pamatujte na ten kontext...