Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Filmové premiéry: vedoucí české zahraniční rozvědky se nechá ovládnout vetřelcem z vesmíru

Kultura

  18:00
PRAHA - První říjnový týden míří do českých kin šestice filmů. Historické drama o rozporuplné osobě českých dějin doplní komiksový antihrdina, hudebnická romance, vzpomínky sériového vraha, hranice Evropy s Ruskem a přátelství chlapce se psem.

Jiří Macháček jako Toman. Snímek Toman (2018) Režie: Ondřej Trojan. foto: Falcon

Venom

Eddie Brock (Tom Hardy) je investigativní novinář, na kterého se přisaje černý sliz z vesmíru. Tento symbiont, jak se organismus nazývá, z Brocka udělá Venoma, jednoho z nejdrsnějších antihrdinů marvelovského vesmíru. Eddie touží po pomstě a tu mu symbiont může nabídnout. Cena za to však může být až příliš vysoká, neboť v sázce je Eddieho lidství.

Toman

Zdeněk Toman, šéf Československé zahraniční rozvědky v období tzv. třetí republiky (1945-48), šmelinář, podvodník a bezskrupulózní manipulátor s osudy mnoha lidí i z nejvyšších politických pater Československa a zahraničí, který se jak pro osobní profit tak i získávání financí nezbytných pro úspěch komunistického puče v roce 1948 neštítil kšeftovat s kýmkoli a s čímkoli. Pomáhal sice židům utéct před nacistickou hrozbou ale pochopitelně jen proto, aby si namastil vlastní kapsu. Stal se prvním vězněným vysokým komunistickým pohlavárem, který věděl příliš mnoho. Nakonec se mu ale podařilo uprchnout do Německa.

Zrodila se hvězda

Uznávaný country hudebník Jackson Maine (Bradley Cooper) objeví na koncertní šňůře mladou a talentovanou Ally (Lady Gaga). Zamilují se do sebe a Maine pomůže zpěvačce raketově nastartovat kariéru. Netrvá to dlouho a Ally ho zcela zastíní. Jak se s tím stárnoucí a nyní již bývalá hvězda pódií vyrovná?

Jack staví dům

Filmové premiéry: sněžný muž po sobě v hororovém zábavním parku nezanechal stopy

Dům, který Jack postavil je vzpomínáním sériového vraha (Matt Dillon) na jeho nejlepší vraždy. Při explicitních scénách mrzačení dětí a žen odcházeli při premiéře na filmovém festivalu v Cannes znechucení diváci z kinosálu po desítkách. Jiní za tím ale viděli dotek režisérského génia. Snad filmy žádného jiného současného režiséra nevzbuzují takto protichůdné reakce.

Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy

Sebastian již dávno není chlapec. Fenka Bella je zase zasloužilou matkou tří roztomilých štěňátek. Pro nyní již téměř dospělého Sebastiana je nejspíše na čase z hor odejít. V tom se ale objeví bývalý vlastník Belly a chce fenku získat zpět. Sebastian ví, že teď odejít nemůže...

Neklidná hranice

Hranice Ruska a Evropy. Místo, kde dost dobře mohla vypuknout třetí světová válka. Lotyška Hermīne Puriņuová, první oběť sovětské invaze z roku 1940, se snažila vlastním tělem zachránit svého syna. Její fotografie je inspirací pro film o hranicích, geografických i metaforických. Rusové a Lotyši vnímají naprosto rozdílně význam události, kterou zachytila fotografie. Pro jedny jde o vítěznou válku, pro druhé o ztrátu suverenity. Dokument zkoumá oba dva pohledy.

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat