Úterý 28. listopadu 2023, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Design

Blatná rozkvetla růžově. Nová vizuální identita navazuje na tradici pěstování růží

Symbolika stonku propojujícího zemi či blata s květem je analogií právě ke kultuře, která propojuje generace a zakořeněnou identitu nechává rozkvést foto: Jakub Vaněk Studio

Město Blatná představilo svou novou vizuální identitu, kterou získalo díky návrhu studia Jakuba Vaňka. Autoři se inspirovali zdejší tradicí pěstování růží a vytvořili nápaditý a veselý styl.
  5:41
Stonek růže
Symbolika stonku

Blatná je malebné město s přibližně 6 000 obyvateli v severozápadní části Jihočeského kraje s rozvinutou kulturní scénou a historickou tradicí pěstování růží, která je spjata se jménem slavného pěstitele a šlechtitele Jana Böhma. Ve městě působí příspěvková organizace Centrum kultury a vzdělávání Blatná, která pořádá kulturní a vzdělávací aktivity a zastřešuje místní kino, muzeum, knihovnu, komunitní a informační centrum.

Jakub Vaněk Studio

Jakub Vaněk StudioDesignéři Jakub Vaněk, Barbora Micajová a vývojář Tomáš Frantík vytváří vizuální identity a webové prezentace. Jejich cílem je spojení krásného a funkčního. Mezi jejich poslední projekty patří například vizuální identita pro Prahu 3, kavárnu DOK od Nordbeans nebo web pro Universal Music.

Město v minulosti uspořádalo soutěž na identitu města, která ale nepřinesla profesionální výsledky a byla zrušena. Po této zkušenosti oslovili zástupci Centrum kultury a vzdělávání Blatná k organizaci soutěže odbornou organizaci Czechdesign, ve které se svým návrhem zvítězilo Jakub Vaněk Studio. „Tak jako Jan Böhm pěstoval růže na svých blatenských plantážích, Plantáž pěstuje vášeň pro kulturu a vzdělávání,“ říkají autoři Barbora Micajová a Jakub Vaněk.

„Návrh vystihl růžovou identitu města, kterou budeme prolínat do své činnosti a přenese se také na veškeré naše složky – muzeum, knihovnu, kino, infocentrum i komunitní centrum, jejichž posláním je pěstovat kulturu. Symbolika stonku propojujícího zemi či blata s květem je analogií právě ke kultuře, která propojuje generace a zakořeněnou identitu nechává rozkvést,“ vyjadřuje spokojenost s výsledkem Bronislava Winklerová, ředitelka Centra kultury a vzdělávání Blatná.

Autor: