Středa 3. června 2020svátek má Tamara 10 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Motýlci, kapesníčky i manžetové knoflíčky. ‚Doplňky k obleku nemusí být nudné’

Petr Hranoš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Hranoš | foto: 8haters

Motýlci, manžetové knoflíčky, ale i kapesníčky. České doplňky pro pány z bavlny vznikly především proto, že Petru Hranošovi nevyhovovala nabídka tuzemských obchodů. „Rád se hezky oblékám, kombinuji a nabídka v Česku mi prostě nedostačovala a tak jsme si řekli, že do toho prostě jdeme, založíme si značku a zkusíme ty trendy přinášet a utvářet,“ říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz.

Lidovky.cz: Jak vznikl nápad založit si vlastní značku zrovna na výrobu motýlků a doplňků pro gentlemany?
S tímto nápadem jsme koketovali už dlouho. Řekli bychom už od té doby, co jsem pracoval v Anglii. Lidi se tam nebojí barev a určité extravagance a to i v obleku! Rád se hezky oblékám, kombinuji a nabídka v Česku mi prostě nedostačovala a tak jsme si řekli, že do toho prostě jdeme, založíme si značku a zkusíme ty trendy přinášet a utvářet.

Celý projekt bereme opravdu vážně a odhodlaně. A jelikož někdy máme odlišnou...
Látky osobně pečlivě vybíráme a dovážíme z Anglie. Jedná se o nejjemnější 100%...

Lidovky.cz: Jak spolupráce s manželkou probíhá? Hádáte se či vymýšlíte nové designy doma večer u televize? 

Celý projekt bereme opravdu vážně a odhodlaně. A jelikož někdy máme odlišnou představu o realizaci jednotlivých kroků, dochází samozřejmě k více či méně vášnivým diskusím. Ale společná touha něco vybudovat a posouvat se dál nakonec převládne. Najdeme vhodné řešení, rozdělíme si úkoly, motivujeme se a těšíme se z výsledku.

Lidovky.cz: Jak vznikl název značky? 
Otakar Kilián byl můj pradědeček, kreslíř květin a pravý gentleman. Svým vytříbeným citem pro detail, elegantním a vždy upraveným vzhledem inspiroval nejen své současníky, ale i několik dalších generací. Jeho odkaz teď s radostí předáváme dál i my.

Otto Kilian

Barbora a Petr Hranošovi spolu tvoří sehrané duo. Mají rádi anglické gentlemany, nové trendy a originální styl. V Anglii také žili a tak se zrodil nápad navrhovat v limitovaných edicích kravaty, motýlky, manžetové knoflíčky a kapesníčky do saka. A proč se značka jmenuje Otto Kilian? Otakar Kilián byl Petrův pradědeček, kreslíř květin a pravý gentleman. Svým vytříbeným citem pro detail, elegantní a vždy upravený vzhled inspiroval nejen své současníky, ale i několik dalších generací.

Lidovky.cz: Soustředíte se pouze na český trh, nebo i na zahraniční?
Zatím se soustředíme na české a slovenské zákazníky. Rádi bychom právě tady viděli více odvážnějších zákazníků, kteří nebudou brát oblek jako nutnost, ale budou se těšit z doplňků, které jim budou dělat radost, budou se v nich cítit sebevědomě a výjimečně. Není vyloučeno, že s postupným rozvojem značky se začneme orientovat i na zákazníky v dalších zemích.

Lidovky.cz: Není vaši ženě líto, že vyrábíte doplňky pouze pro pány?
Ano, je. Právě proto a taky na základě podnětů z našeho okolí jsme se rozhodli vyrobit druhou kolekci (hlavně motýlky) takovou, ze které si budou moct vybrat jak muži tak ženy. Na designu a střihu kravat pro ženy musíme ještě zapracovat. V hlavě už ale máme několik nápadů, a to nejen na dámské kravaty, ale i na jiné doplňky, ze kterých se již brzy budou moct těšit i ženy.

Lidovky.cz: Jaké používáte látky a kde se motýlci šijí?
Látky osobně pečlivě vybíráme a dovážíme z Anglie. Jedná se o nejjemnější 100% bavlnu prvotřídní kvality, ze které byly překvapeny i některé švadlenky. Nejdřív nás od bavlny odrazovaly a říkaly, že bavlna pro náš sortiment nebude vhodná, ale když látky dostaly do rukou, nechtěly věřit, že se jedná o bavlnu. 
Všechny doplňky jsou dělané ručně v Česku. Chceme alespoň v rámci možností podpořit lokální řemeslnou výrobu.

Lidovky.cz: Pociťujete konkurenci, přece jen, motýlky už vyrábí více českých designérů…
Konkurence určitě je a to je dobře. Naším cílem ale není dělat jen motýlky. Chceme postupně vybudovat modní značku, která bude kvalitní, bude stát na pevných základech, bude utvářet trendy a bude jiná. A to bude chvíli trvat.

Lidovky.cz: Kdo má hlavní slovo? Vy, nebo manželka?
Oba jsme dost cílevědomí a tvrdohlaví, takže když řeknu že já, manželka by řekla, že ona. 

Lidovky.cz: Máte nějak rozdělené role?
Já starám o provozní a finanční věci jako web, plánování a zajištění výroby a materiálů, kalkulace apod. Manželka zastřešuje marketing, sociální sítě, zákaznický servis, zajištění fotografa, atd. Zároveň jsme moc rádi, že jsme potkali dobré a talentované lidi, kteří nám pomáhají. Například texty nám píše Ingrid Dach, která nás sama kontaktovala s tím, že se jí náš projekt líbí a chtěla by se na něm podílet. V grafickém vyjádření se zase realizuje Veronika Čížková a Klára Váňová (Barberette Gender neutral barbershop) nám poskytla prostor, kde si mohou naše produkty budoucí zákazníci prohlédnout a osahat.

Lidovky.cz: Jako jediní ale děláte sety, kapesníčky do saka a manžetové knoflíčky ve stejných barvách jako jsou kravaty či motýlci. To napadlo koho z vás?
Kdo konkrétně s nápadem přišel si nepamatuji, protože jsme s manželkou o všem hodně a dlouze diskutovali. Bylo to ale už součástí prvotního plánu, kdy jsme přemýšleli, jak se odlišit od konkurence. A protože chceme některé věci změnit, což nejde, když budou všichni dělat pořád to samé, rozhodli jsme se jít trochu proti etiketě a vyrábět doplňky ve sladěných setech. Od každé látky je zároveň vyrobeno jen omezené množství kusů, takže pravděpodobnost, že potkáte někoho se stejným setem doplňků je relativně malá.

Alena Pecháčková

Autor

Alena Pecháčkováalena.pechackova@lidovky.czČlánky
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!