Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

‚Doplňky z kůže? Vydrží vám celé generace, jen musíte vybrat správné‘

Kožená taška | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kožená taška | foto: Leo Macenauer

Kůže je jednou z nejstarších ingrediencí parfémů, tradice sahá do 16. století, kdy se ve Francii kožené rukavice napouštěly esenciálními oleji a pižmem (surová kůže nevoní tak příjemně).

Cech francouzských rukavičkářů “Gantiers Parfumeurs” se honosil i královským titulem “Maitre Parfumeur et Gantier”. Ruské pojetí kůže odkazuje na armádu, ctnost, autoritu, respekt a úspěch. Avšak to byli Španělé a jejich Peau d’Espagne, kdo formoval moderní pojetí kombinace jelenů, květin a ovoce v harmonii s cibetkou a pižmem.

Vůně kůže vás bude příjemně lechtat na nose. Jedná se o jednoduchou, přirozenou, ale přitom podmanivou a vzrušující tóninu. Vybaví se vám nejrůznější vzpomínky, možná ty nejlepší z vašeho života. Kůže znamená blízkost těla.

Její pevnost, dlouhověkost, udržitelnost, relativně snadná péče z ní dělají dokonalý materiál (nejen) pro doplňky. Kůže neabsorbuje pachy, odolává vodě, snadno se čistí, je přírodním materiálem a navíc je velmi sofistikovaná, elegantní. Perfektní vzhled po dlouhá léta a schopnost bezchybně stárnout patří mezi nejzásadnější klady pravé kůže. Výrobky z tohoto materiálu jsou prostě jedinečné a uchovatelné po generace.

Upřímně, oproti ženám (až na četné výjimky), my muži jsme věrni značkám, jakmile najdeme jednu, která nám vyhovuje, nedáme na ni dopustit. Jednou takovou stálicí, která se nám kolikrát již může v zadní kapse kalhot i rozpadat je peněženka. Je to snad jediný doplněk, který neměníme dle sezóny, příležitostí a podobně.

Peněženky a tašky

Peněženka je přitom artikl, bez kterého se málokdo obejde, pakliže mince, bankovky, karty a jiné papírové drobnosti netahá po kapsách. Řekl bych, že by bylo vhodné vlastnit peněženku na každý den, takovou tu... ve které můžete mít platební a kreditní karty, hotovost, mince a obdobné pánské nezbytnosti. Vždy se proto zamyslete nad vysokými nároky na použitelnost, neboli kvalitním materiálem, konstrukcí a vyhotovením. Vše by mělo být uzpůsobeno potřebám, avšak i při vysokých nárocích by měl tento kousek být reprezentativní..Navíc nebude od věci, budete-li uvažovat nad pořízením minimalistické peněženky, klipu - na sobotní večer s přáteli toho moc nepotřebujete.

Leo Macenauer

Leo Macenauer pochází z rodiny s krejčovskou tradicí, již jeho dědeček byl ředitelem OP Prostějov. Jeho specializací je pánská móda, absolvoval stáže u Calvina Kleina či v Londýně u známého krejčího Charlieho Allena. Kromě vlastních kolekcí spolupracuje s předními firmami jako například s Festkou.

Leo Macenauer

Tašky a brašny jako nezbytná součást vašeho pracovního vybavení. Formální tašky a aktovky jsou v tmavém a velmi jednoduchém provedení. Více barev a více rozličných kapes značí neformální až volnočasové užití - čím více detailů, tím více volnočasové. Doporučuji alespoň jednu jednoduchou v tmavém provedení. Kůže je sázka na jistotu, tak jako černá a tmavě hnědá barva. Pokud často pracovně cestujete, doporučuji tašky dvou velikostí: menší na každodenní nošení a větší, která bez problémů pojme týden práce a laptop. Nepodceňoval bych ani víkendové tašky, v podstatě jsou to nejlepší, co si můžete pořídit. Můžete tam schovat spoustu nezbytného - od pochutin, přes oblečení až po práci.

Pásek ladí s botami

Pásek je dalším funkčním doplňkem a zajisté by měl barevně ladit alespoň s vaší obuví. Jen pro upřesnění: stále se pohybujeme v základním rozhraní černá, a nebo tmavě hnědá. V ideálním stavu by vám mohl barevně ladit s koženým páskem u hodinek, peněženkou a taškou. Rukavice zajisté dokreslí vaši osobnost. Nadešla sezóna výletů na dvou kolech a dobře zvolené rukavice řidiče řeknou vše.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

J. Tachovský Zbytecnosti 10:01 2.6.2017

Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?
Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?

Kolem dudlíků se točí spousta otázek. Kdy ho začít používat? Kdy naopak odebrat? Ale často zapomínáme na tu nejdůležitější: jaký dudlík máme pořídit?