Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Správná kombinace? Stačí jedna a ty správné doplňky, radí mužům návrhář

Design

  6:43
Řiďte se pravidly střídmosti. Koukáte rádi na filmy? Již jste se pozastavili nad garderobou? Ne. Zkuste to. Tak jako herecké role definují herce, tak i herci vdechují osobitý styl filmu. Filmová role a ten, kdo ji ztvárňuje, jsou si navzájem zrcadlem, rukopis stylu je čitelný i v jejich vlastním životě.

Jednoduchá kombinace foto: Lidovky.cz

Outfit filmových hvězd je vždy dokonalý a přitom jednoduchý. Stylisté jim obměňují pouze detaily, doplňky, základní kostra zůstává neměnná.

Co mají společného Humphrey Bogart jako nepřekonatelný trendsetter, Sean Connery jako zastánce klasické elegance, James Dean jako rebel a zastánce minimalistické elegance, Jean Paul Belmondo jako prototyp francouzského stylu ulice a synonym pro nedbalou eleganci? Ctili svůj vlastní styl a jednotnost šatníku.

Zapomenout na lákadla

Jak se oprostit od těch všech možností a lákadel rychle pomíjivé módy? Zapomeňte na sezónní trendy! Stačí vám dvacet kusů oblečení - stylového a nadčasového - a stále budete považován za jednoho z těch elegánů, co jim “to” sluší za každé situace. O nedostatku barevnosti jsem již psal. Jak postupovat při výběru kalhot, saka a košile je vám také známo. Začali jsme s neomylnou kombinací tří základních barev: šedá, tmavě modrá a bílá. Nyní je na čase přidat na výrazu, jaro a léto jsou ideální dobou na detaily.

Jednoduchá kombinace

Přichází čas námořnických kombinací, které jsou určeny výhradně pro volnočasové aktivity. Jednu z těch základních složíte z pruhovaného trička, modrého saka a bílých chinos. Vše dobře padnoucí. Pokud vám triko dobře nesedí, je to jen další tričko a kalhoty. Pro vás, co jsou již ve svém stylu jistí, doplňte tričko šátkem po vzoru Jeana Gabina a jeho ztvárnění poetického realisty ve francouzských předválečných počátcích film-noir žánru.

Monochromatické pojetí šatníku znamená kouzlo jednoduchosti, které nepotřebuje další výrazné detaily. Pro motoristické nadšence - vzorem vám může být nonšalantní Steve McQueen, nebo již zmíněný James Dean. Jejich charisma ani úsměv s výrazem si nekoupíte, nicméně vše ostatní ano. Základem je jak jinak kvalitní střih. Následování jednobarevnosti neznamená, že jsem od hlavy až po paty v královské modři, ale že celý váš look je v odstínech jedné barvy - rozmanitosti materiálu a vzorů se meze nekladou. Jste-li navíc milovníkem černé a bílé, nedělejte si starosti jak je rok dlouhý, na vás se sezónní změny počasí nevztahují. Jen málo z nás umí B&W kombinaci nosit a milovat.

Leo Macenauer

Leo Macenauer pochází z rodiny s krejčovskou tradicí, již jeho dědeček byl ředitelem OP Prostějov. Jeho specializací je pánská móda, absolvoval stáže u Calvina Kleina či v Londýně u známého krejčího Charlieho Allena. Kromě vlastních kolekcí spolupracuje s předními firmami jako například s Festkou.

Leo Macenauer

Bez obleku ani krok? Budu se opakovat - musí vám perfektně sedět - ať se jedná o těžký tmavý maskulinní kus s masivními koženými knoflíky nebo odlehčenou variantu ve světlejších barvách. Pak si jej můžete dovolit nosit na jakýkoli způsob - s rozepnutou košilí, kašmírovým rolákem, květinovou kravatou, dřevěným motýlkem, hi-tech hodinkami, kapesníkem v klopě, cokoli vás napadne a vy se v tom budete cítit jako vy.

Časy nedostatku a velmi omezeného výběru se nacházejí v propadlišti dějin, které si mnozí z nás již nepamatují. V současné době ještě stále se objevují ti, kdo jsou ovládáni mamonem. Zastánci “Slow Fashion Movement” mezi ně nepatří. Pánský šatník se může zcela úspěšně řídit pravidly jako: “někdy méně je více” a “v jednoduchosti je krása”. Není nezbytně nutné vlastnit nespočetné množství kombinací, především když stačí ta jedna - ta správná.

Autor:

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...