Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Správná kombinace? Stačí jedna a ty správné doplňky, radí mužům návrhář

Design

  6:43
Řiďte se pravidly střídmosti. Koukáte rádi na filmy? Již jste se pozastavili nad garderobou? Ne. Zkuste to. Tak jako herecké role definují herce, tak i herci vdechují osobitý styl filmu. Filmová role a ten, kdo ji ztvárňuje, jsou si navzájem zrcadlem, rukopis stylu je čitelný i v jejich vlastním životě.

Jednoduchá kombinace foto: Lidovky.cz

Outfit filmových hvězd je vždy dokonalý a přitom jednoduchý. Stylisté jim obměňují pouze detaily, doplňky, základní kostra zůstává neměnná.

Co mají společného Humphrey Bogart jako nepřekonatelný trendsetter, Sean Connery jako zastánce klasické elegance, James Dean jako rebel a zastánce minimalistické elegance, Jean Paul Belmondo jako prototyp francouzského stylu ulice a synonym pro nedbalou eleganci? Ctili svůj vlastní styl a jednotnost šatníku.

Zapomenout na lákadla

Jak se oprostit od těch všech možností a lákadel rychle pomíjivé módy? Zapomeňte na sezónní trendy! Stačí vám dvacet kusů oblečení - stylového a nadčasového - a stále budete považován za jednoho z těch elegánů, co jim “to” sluší za každé situace. O nedostatku barevnosti jsem již psal. Jak postupovat při výběru kalhot, saka a košile je vám také známo. Začali jsme s neomylnou kombinací tří základních barev: šedá, tmavě modrá a bílá. Nyní je na čase přidat na výrazu, jaro a léto jsou ideální dobou na detaily.

Jednoduchá kombinace

Přichází čas námořnických kombinací, které jsou určeny výhradně pro volnočasové aktivity. Jednu z těch základních složíte z pruhovaného trička, modrého saka a bílých chinos. Vše dobře padnoucí. Pokud vám triko dobře nesedí, je to jen další tričko a kalhoty. Pro vás, co jsou již ve svém stylu jistí, doplňte tričko šátkem po vzoru Jeana Gabina a jeho ztvárnění poetického realisty ve francouzských předválečných počátcích film-noir žánru.

Monochromatické pojetí šatníku znamená kouzlo jednoduchosti, které nepotřebuje další výrazné detaily. Pro motoristické nadšence - vzorem vám může být nonšalantní Steve McQueen, nebo již zmíněný James Dean. Jejich charisma ani úsměv s výrazem si nekoupíte, nicméně vše ostatní ano. Základem je jak jinak kvalitní střih. Následování jednobarevnosti neznamená, že jsem od hlavy až po paty v královské modři, ale že celý váš look je v odstínech jedné barvy - rozmanitosti materiálu a vzorů se meze nekladou. Jste-li navíc milovníkem černé a bílé, nedělejte si starosti jak je rok dlouhý, na vás se sezónní změny počasí nevztahují. Jen málo z nás umí B&W kombinaci nosit a milovat.

Leo Macenauer

Leo Macenauer pochází z rodiny s krejčovskou tradicí, již jeho dědeček byl ředitelem OP Prostějov. Jeho specializací je pánská móda, absolvoval stáže u Calvina Kleina či v Londýně u známého krejčího Charlieho Allena. Kromě vlastních kolekcí spolupracuje s předními firmami jako například s Festkou.

Leo Macenauer

Bez obleku ani krok? Budu se opakovat - musí vám perfektně sedět - ať se jedná o těžký tmavý maskulinní kus s masivními koženými knoflíky nebo odlehčenou variantu ve světlejších barvách. Pak si jej můžete dovolit nosit na jakýkoli způsob - s rozepnutou košilí, kašmírovým rolákem, květinovou kravatou, dřevěným motýlkem, hi-tech hodinkami, kapesníkem v klopě, cokoli vás napadne a vy se v tom budete cítit jako vy.

Časy nedostatku a velmi omezeného výběru se nacházejí v propadlišti dějin, které si mnozí z nás již nepamatují. V současné době ještě stále se objevují ti, kdo jsou ovládáni mamonem. Zastánci “Slow Fashion Movement” mezi ně nepatří. Pánský šatník se může zcela úspěšně řídit pravidly jako: “někdy méně je více” a “v jednoduchosti je krása”. Není nezbytně nutné vlastnit nespočetné množství kombinací, především když stačí ta jedna - ta správná.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021
Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021

Vánoční kolotoč se stal nedílnou součástí eMimina. Letos si už po třinácté naše uživatelky vzájemně poslaly dárečky, které opět udělaly velkou...