Úterý 4. října 2022, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak bydlí designéři: byt se zahradou, ušákem a saunou

Design

  5:50
V Praze bydlí v bytě se zahradou se svou rodinou. Když bydlení hledal, nechtěl o kus své vlastní zeleně přijít. „Tím, že jsme požitkáři a dlouhodobě inklinujeme k domu, tak se snažíme neochudit o nic, co bychom v bytě vyloženě nemohli mít, tak jsme si pořídili byt v Praze, ale se zahradou,“ říká designér Jakub Kofroň.

V Praze bydlí v bytě se zahradou se svou rodinou. Když bydlení hledal, nechtěl o kus své vlastní zeleně přijít. foto:  Petr Kozlík, MAFRA

Velkým benefitem bytu byla i protorná „místnostů, kam s manželkou nakonec umístili úložné prostory a saunu. „Zahradu a saunu využíváme rádi pro osobní relax. Zahradu od jara, když je teplo pro grilování s přáteli a výhledem do zeleně a saunu v podzimních večerech a když jsme něčím “dobití”.  A velmi rád mám naši ložnici, která má francouzské okno s výhledem ven, na což je při rozkvětu a hezkém počasí krásný pohled a lépe se vstává,“ ukazuje Kofroň. 

Houpací koník
Výhled na zahradu z ložnice

Nejlépe se v bytě cítí v kuchyni. „Vzhledem k tomu, že si rád povídám s trochou odstupu a u hlubokého stolu, který nám prostor neumožňoval, tak to supluji v kuchyni na lince. Máme kuchyň do L a na to napojený jídelní stůl v podobě „pod” baru. Je to místo, které mi v poměrně malém bytě umožňuje příjemně komunikovat, ať už s manželkou nebo přáteli a návštěvami. Zároveň je to místo, kde mám vše po ruce díky roletě na drobné úschovy jako je nabíječka a další předměty, které fascinují naši malou dceru a psy k ničení. Zároveň je to komfortní poloha na monitoring celého prostoru s výhledem na televizi a tím nejdůležitějším důvodem je vlastně bezprostřední blízkost k doplňování sklenky vína z vinotéky a zobáním jídla z lednice,“ vysvětluej designér. 

Designér Jakub Kofroň

S manželkou mají rádi hezký nábytek, ale protože vědí, že za pár let budou asi mít chuť na změnu, nekupují si luxusní kousky. „V zásadě si vystačíme s Ikeou, Lutzem a Kikou (zde nám kvalita odpovídá potřebám) pro běžnější věci, postel a stěnu a kuchyň jsme sáhli například k truhláři nebo se snažíme hledat i jinak. Doplňky pak kombinujeme často kde se nám co zalíbí bez záměru je jít vyhledávat,“ říká designér. 

A nejoblíbenější kousek nábytku? V tom se designér se svou manželkou shodne. „Stoprocentně dětský ušák, který jsme koupili malé v Ikei. Když si do toho sedne a já naproti do křesla a dáme si čaj (ona) a kávu (já), tak mi to přijde nejroztomilejší na světě. Stejně tak je zajímavé pozorovat našeho velkého psa, jak se na to křeslo souká, a pak si pohodlně hoví s výhledem na televizi, to je také vtipné,“ vysvětluje. 

Jakub Kofroň

Jakub Kofroň, vystudoval Fakultu mezinárodních vztahů na Vysoké škole Ekonomické v Praze a ESCP v Madridu. V roce 2014 založil digitální a webdesignovou agenturu Beneficio Media, s.r.o. a zároveň společnost Fideli Berg, s.r.o., kterou pořádně uchopil již 8 let budovanou značku spodního a lounge wear prádla El.Ka Underwear. Nyní se věnuje zejména řízení značky El.Ka a má na starosti design produktů a veškerého dění firmy.

Autor:

Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!