Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Klenoty, které se hodí i ke kožené bundě. Velké šperkařské domy bourají tradice

Design

  5:27
Stojí desetitisíce, některé i stovky tisíc korun. Většinou je vyrábí ve velkých šperkařských domech ti nejšikovnější zlatníci, ale to hlavní, co je spojuje, je jistá touha po tom bourat zavedené tradice.

Nářadí jako šperky? Proč ne. Kolekce Juste un Clou byla hned po uvedení považovaná za milník v tradičním šperkařství. foto: Cartier

Rock and Diamonds

Kolekce šperků, kterou Roberto Coin představil již před dvěma lety, má za úkol svou nositelku „povzbudit“, aby se vzbouřila společenským konvencím. Tvar prstenů je zároveň jejich hlavním motivem, odkazuje prý na rockovou scénu divokých 80. a 90. let. Protože proč nenosit ocvočkovanou koženou bundu s diamanty? 

Kolekce šperků, kterou Roberto Coin představil již před dvěma lety, má za úkol...

Variabilní Jack

I nová kolekce klenotnického domu Boucheron překvapila a otevírá tak trochu novou kapitolu tradiční značky. „Jack by Boucheron“ je velmi dlouhý náramek, který se ale díky své délce dá nosit i na krku. Obtočit ho kolem zápěstí můžete až šestkrát a jak ho zapnout? Jak chcete. 

I nová kolekce klenotnického domu Boucheron překvapila a otevírá tak trochu...

Hřebík Cartier

Nářadí jako šperky? Proč ne. Kolekce Juste un Clou byla hned po uvedení považovaná za milník v tradičním šperkařství. Za vznikem kolekce, jejíž hlavním poznávacím znamením je náramek ve tvaru hřebíku stojí  návrh italského designéra Alda Cipulla z roku 1971. Cartier nyní přichází s inovací „hřebíkového“ náramku, který je tenčí flexibilnější. 

Nářadí jako šperky? Proč ne. Kolekce Juste un Clou byla hned po uvedení...

Tiffany

Šperkařský dům Tiffany & Co. představil už loni kolekci přívěsků s originálními motivy. Vybírat můžete z rozmanitých nápisů, zábavných symbolů nebo znamení horoskopu. Náhrdelníky Color Splash na sobě mají „kaňky” v legendární tyrkysové barvě. Jsou k dostání ve stříbře i ve zlatě.

Šperkařský dům Tiffany & Co. představil už loni kolekci přívěsků s originálními...
Autor:
Témata: náramek, tradice

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...