Pondělí 3. srpna 2020svátek má Miluše 16 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Prádlo nemusí být jen jemné, může být i svůdné, říká návrhářka

Novou kolekci spodního prádla nafotila violoncellistka Terezie Kovalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novou kolekci spodního prádla nafotila violoncellistka Terezie Kovalová | foto: Lucie Desmond

Rafinované, elegantní, ale přesto pohodlné. Takové je prádlo, které navrhuje návrhářka Tereza Vu Hanč. „Podle mě krajka a hedvábí nejvíc podtrhují a umocňují smyslnost ženského těla. Svoje modely navrhuji tak, abych především upozornila na ženské siluety a zpravidla používám prvky, které éteričnost a křehkost přirozeně podtrhují,“ říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz.

Lidovky.cz: Je vaše prádlo éterické, jemné a přitom rafinované, jak se o něm občas některé zákaznice vyjadřují?
Ano, éteričnost prádla je především dána použitými jemnými nebo ultrajemnými a luxusními materiály - jako krajkou, hedvábím, organzou nebo tylem. Za rafinovaností pak stojí hlavně vizuálně minimalistický design.

Lidovky.cz: Co je pro vás osobně u spodního prádlo důležité. Dokázala byste vyjmenovat třeba tři aspekty?
Perfektní střih a řemeslné zpracování, materiál a pohodlí pro nositelku.

Módní návrhářka Tereza Vu
Novou kolekci spodního prádla nafotila violoncellistka Terezie Kovalová

Lidovky.cz: Podprsenky nebo kalhotky vyrábíte z krajky a hedvábí. Proč právě tyhle materiály?
Asi jako většina žen mám tyto materiály ráda, a navíc podle mě krajka a hedvábí nejvíc podtrhují a umocňují smyslnost ženského těla. Svoje modely navrhuji tak, abych především upozornila na ženské siluety a zpravidla používám prvky, které éteričnost a křehkost přirozeně podtrhují.

Lidovky.cz: Studovala jste v Londýně na stejné škole jako například Alexander McQueen. Čím vás zahraniční škola ovlivnila?’
Škola mě ovlivnila hlavně osobnostmi, které jsme měli možnost poznat ať už coby profesory, nebo významné tvůrce nebo podnikatele z oblasti módního průmyslu. Měli jsme opravdu výjimečnou možnost detailně se seznámit s jejich životními příběhy při budování velkých světových značek. Dostala jsem tak velmi cenné rady do života a inspiraci při budování své vlastní značky. Navíc za velkou výhodu považuji, že naše studium bylo koncipováno jako kombinace fashion designu a businessové stránky. Tedy marketingu, ekonomiky, projektového řízení až po zadání pro tovární výrobu. Tyto znalosti a zkušenosti jsou samozřejmě nedocenitelné v mé vlastní praxi.

Lidovky.cz: Pro jaké ženy navrhujete prádlo nejčastěji?
Navrhuji především pro ženy, které dobře vědí, jak a čím na sebe mohou upoutat pozornost. Mými zákaznicemi jsou ženy, které už nechtějí plout ve středním proudu, ale chtějí dát na odiv svoji smyslnost, krásu svého těla a jedinečnost. Ať už se jedná o šaty nebo o spodní prádlo, vždy používám takové prvky, které podtrhují krásu ženských křivek a navozují smyslnost.

Tereza Vu

Návrhářka Tereza Vu česká módní návrhářka luxusního a velmi odvážného spodního prádla. Je absolventkou známé London College of Fashion a na české módní scéně je její září již několik let. Je manželkou Marka Hanče, uznávaného odborníka na politický marketing a jednoho z poradců premiéra.

Lidovky.cz: Je vaše prádlo luxusní záležitostí, nebo je nositelné každý den?
Nemyslím si, že by moje prádlo mělo být jen luxusní záležitostí a sloužit jen k výjimečným příležitostem. Podle mne je zcela určitě nositelné každý den. Vždyť každá z nás si zaslouží být krásná kdykoliv. Krásné prádlo může svým nositelkám podpořit sebevědomí a stejně tak dobře může posloužit ke zlepšení partnerského života. Když už nestačí slova, ženy dokážou využít i jiné prostředky… A proto se nebojí ho nosit a dělat si radost každý den.

Lidovky.cz: Šijete na míru - stojí u vás nejmenší podprsenka stejně jako ta XXL?
U každého modelu se cena odvíjí od použitého materiálu a složitosti střihu, velikost tam roli nehraje. 

Novou kolekci spodního prádla nafotila violoncellistka Terezie Kovalová

Lidovky.cz: Vytvořila jste bílo-zlatou kolekci s názvem Zahrada radosti, která je inspirovaná Versailles a Francií z přelomu 17. a 18. století. Proč právě tohle období?
Toto období je vlastně začátkem období haute couture, oslavou barev, tvarů, materiálů a nejrůznějších střihů. Moji pozornost zde právě upoutaly velké kontrasty v oblékání mezi vyššími a nižšími třídami obyvatel. Na jedné straně okázalost oblečení bohatých a na druhé straně jen zdánlivá jednoduchost a „nebarevnost“. Ale kdybychom se podívali detailněji na střihy, tak byly skoro stejné nebo přinejmenším podobné. Moje kolekce dokazuje, že móda není jen pozlátko, ale že je a musí být i tam, kde na první pohled není vidět. Kombinací nezvyklých materiálů jsem chtěla ukázat, že prádlo nemusí být jen jemné, ale že může být svůdné i s použitím látek, které se prvoplánově na spodní prádlo nepoužívají. Použila jsem vsádky, vrstvení, nášivky a speciální složité reliéfní efekty. Střihy a jednotlivé kusy jsem navrhla tak, aby se daly volně kombinovat mezi sebou.

Lidovky.cz: Jak silná je konkurence v Česku? Pokud jde o návrhy spodního prádla.
V posledních letech se začaly objevovat některé nové značky, které se zabývají buď výhradně tvorbou spodního prádla, nebo prádlo používají jako neodmyslitelný doplněk ke své další tvorbě. V oblasti spodního prádla se v Česku hodně pracuje s tzv. udržitelnou módou, používají se bio nebo funkční materiály. Podle mého názoru je dobře, že se oblasti spodního prádla věnuje stále větší pozornost, a že dnes už (alespoň ve světě) patří mezi naprosto plnohodnotné oblasti módního průmyslu.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...