Pátek 29. května 2020svátek má Maxmilián, Maxim 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Kukuřice chutná dětem ve Školách plných zdraví

Kukuřice (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kukuřice (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

Myšlenkou projektu „Škola plná zdraví“ je dlouhodobá podpora kvalitní a výživově hodnotné stravy pro děti ve školní jídelně. Do projektu, který probíhá již třetím rokem, je v současné době zapojeno již 1400 škol v České republice a na Slovensku. Jen v České republice jsme v říjnu přivítali tisícího účastníka.

Cílem společné akce odborníků na výživu za podpory Bonduelle, oblíbené značky zeleniny známé dnes mezi dětmi díky veselé reklamě, je propagovat zdravý životní styl u dětí a mládeže. Snažíme se  zlepšovat stravovací návyky u dětí tím, že postupně začleňujeme vyšší podíl zeleniny do školního jídelníčku a to hravou, atraktivní formou. Díky zábavné hře Bondíkmánie 3 se děti učí poznávat a oblíbit si nejrůznější druhy zeleniny.

Propracovaný koncept dnes zahrnuje kromě dětského programu také rozsáhlou podporu vedoucím školních jídelen, odborné poradenství, receptury dle odpovídajících norem, aktuální články a informace pro rodiče.

Novinkou, která již více než měsíc vládne školním jídelníčkům ve 170 českých jídelnách, je plný kelímek křupavé kukuřice CORN STAR. Tento chutný předkrm či završení vyváženého oběda, který  odpovídá současnému trendu zdravého životního stylu, děti zasytí, dodá energii do druhé části dne a přitom nepřidá kalorie navíc. Pro všechny strávníky je velkým zpestřením a setkává se s velkou odezvou. Ti menší si mohou domů odnést veselý barevný kelímek, který může později posloužit jako stojánek na pastelky či pomůcka na výtvarnou výchovu.

Základními pojmy programu Corn Star ve Školách plných zdraví jsou Kalorie bez rizika, Energie pro naši sílu, Vitaminy pro naši vitalitu a Minerální látky pro stavbu těla jakožto zásadní trendy moderní zdravé výživy. Nad oběma projekty nadále bdí Společnost pro výživu pod vedením jejího předsedy a odborného garanta, MUDr. Petra Tláskala, CSc., primáře dětské polikliniky Fakultní nemocnice v Motole.

Premium

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Premium

Fotbalový bohém Fenin: Jsem jájínek, ale ne troska

Martin Fenin | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Slýchává, jak promarnil svůj talent, on naopak namítá, že toho prožil tolik, co za třicet životů. Bohém Martin Fenin se...

Premium

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...

Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško
Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško

Pojďte s námi vyzkoušet enzymatické kapky Co-Lactase, které mohou pomoci vašemu miminku proti intoleranci laktózy a kojenecké kolice.