21. května 2019 5:57 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Italové v kuchyni. Jak na chřest s vejci?

Od koho jiného se naučit, jak připravit pravé italské rizoto či těstoviny, než od Itala? Nechce se vám trávit v kuchyni při přípravě večeře příliš mnoho času? Zkuste chutné a přitom na přípravu nenáročné italské pokrmy. Server Lidovky.cz připravit seriál videoreceptů, díky kterým bude příprava italského jídla hračka.

Chřest s vejci

  • 10 ks bílého a zeleného chřestu
  • 3 ks vajec
  • parmezán na strouhání
  • máslo
  • sůl a pepř

Postup: Vejce ponoříme do horké vody a vaříme čtyři minuty, aby žloutky úplně neztvrdly. Očištěný chřest povaříme pouze tři minuty v osolené vodě a napůl uvařený jej pak na tři minuty vložíme na rozehřátý gril.

Ugrilovaný chřest na talíři osolíme a opepříme, navrch položíme uvařené vejce, polijeme rozpuštěným máslem a posypeme nastrouhaným parmezánem.

Kdo pro vás vaří?

Kuchař Alberto Vitale je sous chef italské restaurace Casa De Carli a pravou rukou mistra italské gastronomie Mattea De Carli, jehož restauraci pravidelně doporučuje Michelinský průvodce. Kromě angažmá v italské restauraci pomáhá kuchař dohlížet na kvalitu kuchyně i v dalších restauracích italského mistra jako Maso je maso nebo Ryba je ryba. Vitale pochází z italského města Manerbio v Brescii, kde začínal v rodinné firmě s rybami Bagnolo Mella. Mezi jeho předchozí působiště patří řada italských restaurací včetně michelinské L´Officina.

apeAlena Pecháčková, corRichard Cortés

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz