5. května 2015 6:38 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Umí vařit i v Brně? Kam na oběd, kávu či pivo, radí Kateřina Tučková

Spisovatelka Kateřina Tučková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spisovatelka Kateřina Tučková. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Kde se najíst v Liberci, Brně, či Ostravě? Jaké podniky stojí za návštěvu a proč? Server Lidovky.cz spouští nový seriál, ve kterém se o své zkušenosti a tipy podělí známé osobnosti. Hledáte dobrou restauraci v moravské metropoli? Zkuste tipy spisovatelky Kateřiny Tučkové.

Špičková gastronomie se pomalu ale jistě začíná zabydlovat i v menších českých městech. Šéfkuchaři se nebojí otevírat restaurace v regionech, a tak vznikají příjemná bistra, dobré restaurace a podniky s jedinečnou atmosférou.

Spisovatelka Kateřina Tučková, která se v Brně narodila, se podělila o své zkušenosti a gastronomické zážitky a vytipovala tři podniky, které byste neměli při návštěvě Brna minout. Nabídku servíruje přesně v duchu - dobrý oběd, dobrá káva a nakonec pivo pro labužníky: „V Brně nejradši chodím do bistra Soul na Jezuitské ulici, kde mají výbornou nabídku salátů a jiných lehčích jídel z potravin od lokálních pěstitelů a k objednávce dávají automaticky stolní vodu. Na lahvovanou jsem poslední dobou alergická, platit 35 korun za 0,25 l mi drásá nervy,“ říká Tučková. 

Soul bistro v Brně
Soul bistro v Brně

„Na kávu bych pak zašla na zahrádku do kavárny Podnebí. Večer na pivo do podniku Na stojáka, Jakubské náměstí má díky této hospodě nezaměnitelnou atmosféru a proměnná nabídka malých pivovarů uspokojí i labužníky,“ dodává Tučková. 

Kateřina Tučková

Prozaička Kateřina Tučková se narodila v Brně. Vystudovala dějiny umění a český jazyk a literaturu.  Vydala novelu Montespaniáda (2006), za román Vyhnání Gerty Schnirch (2009) získala čtenářskou cenu Magnesia Litera. Do povědomí širší veřejnosti se dostala díky románu Žítkovské bohyně.

apeAlena Pecháčková