Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jídelna, či podnik pro snoby. Vladivojna La Chia radí, kde se najíst v Ostravě

Jídlo

  6:03
Hledáte nejlepší, či nejoriginálnější restauraci v Ostravě? Nechte si poradit od zpěvačky a skladatelky Vladivojny La Chii, která se v metropoli Moravskoslezkého kraje narodila.

Vladivojna La Chia foto: Reprofoto

„Velmi ráda bych doporučila řeckou restauraci na Porubském zámečku, který sice patří podivnému komunistickému pavoukovi se Stalinovou bustou v okně, ale to na restauraci nemá vliv. Ta je v pronájmu a je výtečná,“ vychvaluje restauraci s řeckým názvem Agiu Georgiu úspěšná zpěvačka Vladivojna La Chia.

„Doporučuji hlavně typické řecké předkrmy, saláty a vlastně vše - krom králíka. Toho jsem měla a byl hrozně tuhý. Navíc je restaurace krásná, má velmi příjemnou obsluhu a je v úžasném prostředí parku zámecké zahrady, což vyvažuje jakýkoli jiný neduh.“  

Řecké tzatziki

Vladivojna La Chia dále doporučuje restauraci Slunečnice, kterou najdete v centru města. „Je to vlastně taková jídelna, což jediné bych jí vytkla, protože nejsem příznivec sterilního prostředí, kór když se v ní vaří extrémně zdravá a makrobiotická strava. Tato jídelna má již dlouholetou tradici a nikdy nezklamala v kvalitě podávaného jídla. Navíc máte možnost se tam přihlásit do různých kurzů vaření makrobiotické bezlepkové stravy,“ říká La Chia. 

„A poslední restauraci, kterou bych zmínila, je příjemně snobská francouzská restaurace v Mariánských Horách na Korunní ulici Guest Restaurant Français s vynikajícím vínem a francouzským jídlem, která určitě nezklame. Akorát si pořádně nabušte šrajtofli,“ doporučuje na závěr zpěvačka.

Vladivojna la chia

Vladivojna La chia se narodila v Ostravě. Vystudovala užitou a propagační grafiku a diplomovala v ateliéru intermediálních forem na Ostravské univerzitě. V roce 2001 vydala první EP s beatovou dívčí skupinou Kočičíčíči. O rok později spoluzaložila rockovou skupinou Banana, se kterou vydala celkem tři kritikou uznávaná alba: Banana, Trip a Jungle. 

Zpěvačka a skladatelka Vladivojna La Chia složila hudbu k seriálu HBO Až po uši.

Sólové album Tajemství Lotopu, které vyšlo v roce 2009, se stalo top albem měsíce v kultovním berlínském obchodě hudby Dussman a získalo dvě alternativní ceny Tais Awards za album roku a píseň roku. V roce 2011 složila hudbu pro film Jana Hřebejka Nevinnost a vyšel i stejnojmenný soundtrack, který byl nominován na Českého lva a na Cenu české filmové kritiky. Vystupovala s Lacem Deczim, Amitem Chatterjee, Lenkou Dusilovou, Varhanem O. Bauerem, se skupinou Banana předskakovala Marilynu Mansonovi, Richardovi Mullerovi nebo Scorpions.

 

Autor: