Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kde si dát kachnu v Karlových Varech? Poradí Emma Smetana

Jídlo

  7:00
Hledáte nejlepší, či nejoriginálnější restauraci v Karlových Varech? Nechte si poradit od herečky, moderátorky a muzikantky Emmy Smetany.

Emma Smetana foto: ČTK

„Asi bych doporučila hotel Emabassy. Jeden z hlavních důvodů, proč se každoročně alespoň na pár dní vydávám na karlovarský filmový festival. Mají nejlepší kachnu i husu, co jsem kdy měla. A taky naprosto famózní meruňkové knedlíky,“ vychvaluje známou restauraci Smetana. 

Emma Smetana
Nová moderátorka TV Nova Emma Smetana.

Herečka jezdí na karlovarský filmový festival ráda. Při jedné z návštěv objevila i pizzerii Cappone. „Velké překvapení, náhodný objev. I přes nevzhledný interiér na nepříliš atraktivní adrese jde podle mě o nejlepší pizzerii v Česku. V kuchyni totiž stojí Ital z Neapole. Netuším, jak se tam dostal,“ usmívá se. 

A dále doporučuje: „Je to spíš bar a kavárna než restaurace, a navíc otevírá jen jednou za rok, v prostorách divadla Husovka, během filmového festivalu. Bokovku jsem objevila díky Honzovi Hřebejkovi, a málokde jsem zažila lepší oslavy života, včetně té s Judem Lawem před pěti,“ vzpomíná herečka. 

Emma Smetana

Emma Smetana je česká herečka, muzikantka a moderátorka zpráv. Má dvojí občanství, české a francouzské. Dlouho žila v zahraničí, v Česku žije od roku 2011, proto používá nepřechýlenou verzi svého příjmení. V roce 2012 začala moderovat zprávy na TV Nova. Od října 2013 ztvárňuje hlavní roli v hudebním dramatu Lucie, větší než malé množství lásky v Hudebním divadle Karlín. Mluví plynně francouzsky, anglicky a německy, domluví se španělsky a částečně hebrejsky.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat