Neděle 23. února 2020svátek má Svatopluk 6 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Kde si dát kachnu v Karlových Varech? Poradí Emma Smetana

Emma Smetana | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Emma Smetana | foto: ČTK

Hledáte nejlepší, či nejoriginálnější restauraci v Karlových Varech? Nechte si poradit od herečky, moderátorky a muzikantky Emmy Smetany.

„Asi bych doporučila hotel Emabassy. Jeden z hlavních důvodů, proč se každoročně alespoň na pár dní vydávám na karlovarský filmový festival. Mají nejlepší kachnu i husu, co jsem kdy měla. A taky naprosto famózní meruňkové knedlíky,“ vychvaluje známou restauraci Smetana. 

Emma Smetana
Nová moderátorka TV Nova Emma Smetana.

Herečka jezdí na karlovarský filmový festival ráda. Při jedné z návštěv objevila i pizzerii Cappone. „Velké překvapení, náhodný objev. I přes nevzhledný interiér na nepříliš atraktivní adrese jde podle mě o nejlepší pizzerii v Česku. V kuchyni totiž stojí Ital z Neapole. Netuším, jak se tam dostal,“ usmívá se. 

A dále doporučuje: „Je to spíš bar a kavárna než restaurace, a navíc otevírá jen jednou za rok, v prostorách divadla Husovka, během filmového festivalu. Bokovku jsem objevila díky Honzovi Hřebejkovi, a málokde jsem zažila lepší oslavy života, včetně té s Judem Lawem před pěti,“ vzpomíná herečka. 

Emma Smetana

Emma Smetana je česká herečka, muzikantka a moderátorka zpráv. Má dvojí občanství, české a francouzské. Dlouho žila v zahraničí, v Česku žije od roku 2011, proto používá nepřechýlenou verzi svého příjmení. V roce 2012 začala moderovat zprávy na TV Nova. Od října 2013 ztvárňuje hlavní roli v hudebním dramatu Lucie, větší než malé množství lásky v Hudebním divadle Karlín. Mluví plynně francouzsky, anglicky a německy, domluví se španělsky a částečně hebrejsky.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...