Pátek 24. ledna 2020svátek má Milena 0 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Nižší návštěvnost kvůli dešti. Znojemské vinobraní ale mělo úspěch

Slavnostním průvodem vinobraní vyvrcholilo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavnostním průvodem vinobraní vyvrcholilo | foto: ČTK

PRAHA Špatné počasí nejspíš bude mít za následek nižší návštěvnost dvoudenního Znojemského historického vinobraní, které v sobotu skončilo ve Znojmě. Organizátoři očekávali stejně jako v minulých letech 70 až 80 tisíc lidí. Kvůli dešti ale bude účast o něco slabší, řekl ČTK Jaroslav Chaloupecký z pořadatelské Znojemské besedy.

Podle něj i přes nepřízeň počasí zavítalo na akci spousta lidí a vše se podařilo zvládnout bez problémů. Přesný počet hostů budou pořadatelé vědět až na začátku nového týdne.

"Návštěvnost poznamenal déšť. Pršelo celý pátek dopoledne, ale potom už přestalo a lidé přišli. Pršelo i dnes dopoledne, což nám trochu zkomplikovalo program pro děti, ale akci jsme přesunuli do prostor Znojemské besedy. Vše jsme udrželi v provozu, takže jsme nikoho o nic neochudili," uvedl Chaloupecký. Doplnil, že pršet přestalo i v sobotu odpoledne a lidé se na vinobraní opět dostavili.

ČTĚTE TAKÉ:

V centru Znojma mohli nakoupit u desítek stánkařů. Někteří prodávali ve stáncích, jiní v historických mázhausech. Nabízeli burčák, litr si lidé mohli koupit zhruba za 60 korun. Podle Chaloupeckého se akce zúčastnila minimálně třicítka známých znojemských vinařů.

Jedním z nich je Jaroslav Chaloupecký starší ze znojemského Vinařství Lahofer. "V minulosti bylo více lidí a nedalo se tady ani projít. Teď je to kvůli počasí prázdnější," řekl ČTK vinař. Podle některých místních je také otevřených méně mázhausů než v minulosti. "Bývalo to pěknější, ale lidé asi nemají peníze. Pořád to ale stojí za to sem jít," řekla ČTK Věra Hnidková ze Znojma.

Kromě vína a burčáku nabídlo vinobraní i kulturní program. Po loňském úspěšném debutu v roli krále Jana Lucemburského se na letošním vinobraní v čele historického průvodu objevil Miroslav Hrabě, který je známý především z rolí v televizních seriálech. Královnou je pro letošní ročník znojemská herečka Šárka Drozdová, jež se v roli Elišky Přemyslovny představila na vinobraní už potřetí.

,
Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?
OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?

Čtrnáct maminek z řad blogerek otestovalo věci pro děti a miminka od značky Fisher-Price. Jak si usínáčky (vydra a ježek), houpátka, sedátka a tři druhy deček vedly v testu přísných kritiků – jejich dětí?